Dr. Mustafa Tuncay’ı ebediyete uğurladık

Kastamonu Devlet Hastanesi’nin eski Başhekimi, Cildiye Uzmanı Dr. Mustafa Tuncay, dün düzenlenen cenaze töreniyle babaocağı Taşköprü Kornapa’da toprağa verildi.

Kastamonu, çok değerli bir hemşerisini, çok değerli bir tıp insanını kaybetti.

1972 yılında Taşköprü Hükümet Tabibi olarak başladığı mesleki yaşamını 1976-81 arasında Ankara Numune Hastanesi’ndeki ihtisas dönemi dışında memleketinde sürdüren ve hemşerilerine sağlık hizmeti sunan, Kastamonu Devlet Hastanesi’nin 1986-88 dönemindeki Başhekimi, Cildiye Uzmanı Dr. Mustafa Tuncay dün günün ilk saatlerinde vefat etti.

2010 yılına kadar sürdürdüğü mesleğine, mücadele verdiği ve galip çıktığı amansız hastalık nedeniyle nokta koymak zorunda kalan Tuncay 83 yaşındaydı.

Bilge ve babacan kişiliğiyle gönüllerde taht kuran ve çok geniş bir dost çevresine sahip olan, Dr. Mustafa Tuncay, dün düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı.

Kastamonuluların gönlünde sevgi ve insanlık izi bırakarak aramızdan ayrılan Tuncay’ın Hz. Pir’de kılınan cenaze namazına meslektaşları başta olmak üzere çok sayıda seveni ve yakını katıldı.

Cenazesi, doğum yeri olan Taşköprü Kornapa köyünde toprağa verilen sevgili doktorumuza rahmet, başta ailesi olmak üzere tüm Kastamonulular başsağlığı diliyoruz.