Duayen işadamı Tevfik Arslan’a son görev

Kastamonu iş dünyasının saygın, müteahhitlik sektörünün duayen ismi Tevfik Arslan, bir süredir mücadele ettiği amansız hastalığa yenildi ve 81 yaşında aramızdan ayrıldı.

Vefatı büyük üzüntü yaratan Tevfik Arslan dün düzenlenen ve büyük katılımın olduğu ceraze töreniyle son yolculuğuna uğurlandı.

 

Kastamonu iş dünyasının saygın, müteahhitlik sektörünün duayen ismi Tevfik Arslan, bir süredir mücadele ettiği amansız hastalığa yenildi ve 81 yaşında aramızdan ayrıldı.

Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selçuk Arslan ve Naile Arslan’ın kayınpederleri, şehrimiz işadamlarından merhum Avni Arslan ve Sibel Arslan’ın babaları, Yıldız Arslan’ın eşi, Mehmet ve eski milletvekilimiz Refik Arslan’ın abileri, Özhan, Merve, Elif ve Ayşen Özarslan’ın dedeleri, Semih, İskender, Şule ve Rasim Arslan’ın da amcaları olan Tevfik Arslan cenazesi dün öğle namazı öncesi Kışla Caddesi Nuhoğlu Apartmanı’nda bulunan evinden alınarak Nasrullah Camii’ne getirildi. Burada öğle sonrası büyük katılımla birlikte kılınan cenaze namazının ardından babaocağı Ayvalı Köyü’ne götürüldü. Tevfik Arslan için burada da ve köyüne armağan olarak inşa ettirdiği camide bir kez daha cenaze namazı kolundu. Arslan daha sonra aile mezarlığına defnedildi.

Cenaze törenine Vali Yaşar Karadeniz, AK Parti Kastamonu Milletvekilleri Hakkı Köylü ve Metin Çelik, Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Vali Yardımcısı Ünal Kılıçarslan eski Kastamonu Milletvekilleri Mehmet Yıldırım ve Mustafa Gökhan Gülşen’in de aralarında olduğu Kastamonu’nun önde gelen, tanınanisimleriyle ailenin çok sayıda yakını ve dostu katıldı.

Arslan ailesi taziyeleri evlerinde, Nasrullah Camiinde ve Ayvalı Köyündeki aile mezarlığında  kabul etti. Cenaze törenine çok sayıda çelenk gönderildi.

Kastamonu’ya yıllarca hizmet veren değerli hemşerimize rahmet,

Ailesine ve tüm sevenlerine başsağlığı diliyoruz.

CM