Dünyada ilk 10’a girdi

Kastamonulu işadamı Can Gür’ün yönetim kurulu başkanı olduğu Canovate Group, veri merkezi ve fiber optik sistemlerindeki teknolojisi ve uçtan uça ürün portföyü ile dünyanın ilk 10 global markası arasına girdi.

Bilişim, telekom, savunma sanayi, balistik sistemler, elektro-optik sistemler, ısıtma/soğutma alanlarında birçok ar-ge projesi yaparak, ileri teknoloji ürünleri geliştirmeye devam eden Canovate’nin özellikle veri merkezi ve fiber optik teknolojilerindeki geniş ürün gamını 4 kıtada 71 ülkeye ihracat etiğini bildiren firmanın yönetim kurulu başkanı Can Gür İstamonu Gazetesi’ne yaptığı değerlendirmede, “Geçen 20 yılda, Ar-Ge’ye 20 milyon doların üzerinde yatırım gerçekleştirdik. Ar-Ge’ye her yıl, 1 – 1.5 milyon dolar arasında kaynak ayırmaya devam edeceğiz” dedi.

İstanbul Çekmeköy’de 30 bin metrekare alan üzerinde 100’ü aşan mühendis ekibi vetüm grubun bünyesindeki binin üzerinde çalışanı ile yüksek teknoloji üretim yapan mühendislik odaklı bir grup olan Canovate’nin Türkiye’nin ve dünyanın ileri gelen ar-ge ve inovasyon odaklı global firmalarından birisi olduğunu kaydeden Can Gür, 2017 yılının global pazarlarda atılım yılı olduğunu ifade ederek şunları söyledi: “Canovate olarak 2017’de, üretim kapasitemizin yüzde 66’sını 4 kıtada 71 ülkeye ihraç ettik ve ciro olarak yüzde 48 büyüme sağladık. Avusturya, Danimarka, İspanya, Suudi Arabistan, Umman, Filipinler, Nijerya, Etiyopya, Sudan gibi birçok ülkeye veri merkezleri ihraç ediyoruz. Yine, Suudi Arabistan Endonezya, Fas, Cezayir, Hollanda, Almanya, Fransa, Şili, Guantanamo gibi birçok ülkeye FTTH dediğimiz evlere kadar fiber ihracatı yapıyoruz. 2018 yılında dünyadaki mevcut pazarlarımızın yanı sıra, özellikle Amerika pazarında ciddi bir tanıtım ve pazarlama faaliyeti yürütmeyi planlıyoruz. Canovate Group olarak, bilişim ve iletişim konularında, Türkiye’yi 4 kıtada en iyi şekilde temsil etmenin haklı gururunu yaşıyoruz” şeklinde konuştu.