"Halt etmişler"

AK Parti Kastamonu Milletvekili Murat Demir, dünkü Danıyma Meclisi toplantısında, CHP’nin geçtiğimiz ay ilimize gelen milletvekillerini hedef aldı.
CHP’li vekillerin Kastamonu’ya kafalarını kuma sokarak geldiğini söyleyen Milletvekili Murat Demir, “AK Parti hükümetinin Kastamonu’ya hiç bir şey vermediğini söylemişler. Kastamonu’nun verdiği oyun karşılığını alamadığını söylemişler. Ve tüm bunları söylerken halt etmişler” dedi.
AK Parti’nin son iki yılda Kastamonu’ya çok şey kazandırdığını ve kazandırmaya devam ettiğini söyleyen Milletvekili Murat Demir, “Belediye başkanımızın yaptığı yatırımları görmemek, sadece kör olmamaktan başka bir şey değildir. Ilgaz Tüneli’ni görmeyenler herhalde burayı da kullanmaz. Cumhuriyet tarihinde Kastamonu’ya sadece 24 kilometre bölünmüş yol yapılmış. Son 13,5 yılda 300 kilometrenin üzerinde bölünmüş yol yapılmış. AK Parti hükümetleri yapmış bunu. AK Parti’nin Türkiye’nin genelinde ne hizmetler yaptığını hepimiz görüyoruz zaten. Yatırımlar 3 yıllık yapılmaz. Bu tür projeler 100 yıllık yapılır. Gelişen Türkiye gibi sürekli yatırım yapan başka devlet yok. Hükümetin en akıllı yönetimi yap, işlet, devret yöntemidir. Bu ülkede AK Parti’nin var olması, dimdik ayakta durması gerekiyor. 15 Temmuz’dan sonra bizim bu ülkeye hizmetlerimizi kat kat devam ettirmemiz gerekiyor” diye konuştu.
AK Parti için önemli bir sürecin Pazartesi günü başyalacağını da söyleyen Murat Demir, “Anayasa değişikliği için hep birlikte Meclis’te olacağız. MHP’nin desteği ile de bu süreci tamamlayıp, halkımızın önüne taşıyacağız. Referandumla birlikte bu kutlu yürüyüşü yeniden başlatmış olacağız” dedi.
KATSO Başkanı Selçuk Arslan’ın Kastamonu’nun 5. yatırım bölgesinde olması yönündeki talebi hakkında ise Murat Demir, “Kastamonu’ya yatırım gelmesi için mücadele ediyoruz. Birçok firma ile görüşüyoruz. Belirli bir yol kat ediyoruz. Şu anda gelişmekte olan iller arasında 4’üncü bölgeyiz. Gelişmemiş iller 5’inci, hiç gelişmemiş iller 6’ncı bölge arasında yer alıyor. Ekonomi Bakanlığı’nda gelen bilgiye göre Kastamonu 4’üncü bölgede ama bir özelliği var. Organize Sanayi Bölgemiz 5’inci bölge kapsamında. Katma değeri yüksek olan stratejik bir yatırımda büyük projelerde Kastamonu 6’ncı bölgede. Şu anda bizde stratejik yatırım konusunda 3-4 firma ile görüşüyoruz. Bunlardan birini Kastamonu’ya kazandırabilirsek, biz büyük bir iş yapmış olacağız” diye konuştu.
Kastamonu’nun 4 milletvekili sayısına ulaşabilmesi için 19 bin nüfusa ihtiyaç olduğunu da söyleyen Milletvekili Demir, “Bu konuda hepimize büyük işler düşüyor. 4 milletvekili için bizimle yarışan iller var. İstanbul’daki emeklilerimizi memleketimize çeksek, bu sayıyı çok fazla aşıyoruz. Bu sadece milletvekili artışına yaramayacak. İlimizin gelirlerine, ilimizin yatırım almasına faydası olacak. Ordu büyükşehir olduysa, 100 bine yakın nüfus taşımasıyla oldu” dedi. • ERHAN VEREN