Eczacılara Vali morali

Vali Avni Çakır, salgın sürecinde sağlık ordusunun önemli bir kolu olan eczacıları, meslek odalarını ziyaret edip, yöneticilerle görüşerek ve takdir duygularını ifade ederek morallendirdi.

Oda Başkanı Ecz. İ. Orkun Yılmaz, süreç boyunca yaptıkları çalışmaları aktardıkları Vali Çakır’ın her zaman yanlarında olduğunu belirtmesinden duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Oda Başkanı Yılmaz, ziyaretle ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Kastamonu Valimiz Sayın Avni Çakır Bey’in odamıza yapmış oldukları nazik ziyaretten dolayı kendilerine şahsım, yönetim kurulum ve tüm meslektaşlarım adına teşekkür ediyorum.

Dünya da ve ülkemizde yaşanan koronavirüs salgınında eczacılar olarak vermiş olduğumuz ilaç, eczacılık ve sağlık alanındaki hizmetleri, yaşadığımız sorunları kendilerine aktardık. Bölgemizde bu süreçte vatandaşlarımıza en üst düzeyde hem ücretsiz maske dağıtımını, hem grip aşılarının dağıtımını, hem de kronik hastalarımızın herhangi bir sağlık kuruluşuna gitmeden direkt eczanelere gelerek ilaçlarını almalarını sağladığımızı belirttik.

Eczacılarımızın ve eczane çalışanlarımızın bu hizmetleri verirken,virüsün bulaş riskine karşı tüm önlemleri en baştan alarak halk sağlığına değer kattığını, zaman zaman zorlanmalarına rağmen hiçbir aksamaya izin vermeden mesleklerini icra ettikleriniSayın Valimize ifade ettik.

Her zaman yanımızda olduklarını ifade eden Sayın Valimize saygılarımı sunuyor, teşekkür ediyorum.”