Elif Pehlivan’ın durumu iyiye gidiyor

Belediye Caddesi’ndeki kuyumcu dükkanında silahlı soyguncu tarafından ağır yaralanan Elif Pehlivan’ın durumu iyiye gidiyor.

Elif Pehlivan’ın eşi, Basketbol İl Temsilcisi ve işadamı Nihat Pehlivan, dün yaptığı paylaşımda, “Dualarınız için teşekkür ederim. Bugün daha iyi, yarın daha da iyi olacak . Allah hepinizden razı olsun, böyle bir olayı kimsenin başına vermesin” dedi.

Cuma günü yaşanan ve şehri şoke eden kanlı olayda,  namaz saatinde caddenin tenhalığından yararlanarak Elif Kuyumculuk’a giren soyguncu, kendisine karşı konulması üzerine, işyeri sahibi Elif Pehlivan’ı tabancayla vurarak olay yerinden kaçmıştı.

Ağır yaralı alarak Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Elif Pehlivan ise başarıyla sonuçlandırılan çok zorlu bir ameliyatla hayatta tutulmuştu.

Geçirdiği bu zorlu ameliyat sonrası yoğun bakıma alınan Elif Pehlivan, kendisini toparlayabilmesi için uyutuluyor.

  • •••

SOYGUNCU

ARANIYOR

Elif Pehlivan’ı ağır yaraladıktan sonra olay yerinden koşarak uzaklaşan soyguncunun aranmasına devam ediliyor.

Polis Cuma gününden itibaren çok sayıda adrese operasyon gerçekleştirdi.Şüpheli olarak görülüp gözaltına alınanlar, sorguları sonrasında olayla ilgileri olmadığı anlaşılınca serbest bırakıldı.

Bazı sosyal medya hesapları ve yayın organlarında çıkan ‘Soyguncu yakalandı’ şeklindeki paylaşımların ise gerçeği yansıtmadığı belirtildi.

Dün akşam saatlerine kadar saldırganla ilgili bir sonuç elde edilemezken olayla ilgili geniş çaplı araştırma sürüyordu.