Vidinlioğlu 14’ncü sırada

SONAR araştırma şirketinin büyükşehirler hariç 51 ilde, korona sürecini en başarılı yöneten belediye başkanları anketinin sonuçları açıklandı. Listede Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, 51 il içerisinde en başarılı 14’ncü belediye başkanı seçildi.

Listede ilk sırada AK Partili Rize Belediye Başkanı, ikinci sırada CHP’li Bolu Belediye Başkanı, üçüncü sırada ise MHP’li Bayburt Belediye Başkanı yer alıyor.

Koronavirüs salgını ülkemizde can almaya devam ederken, neredeyse her gün alınan tedbirlere bir yenisi daha ekleniyor. Vatandaşların pandemi döneminde her türlü ihtiyaçlarını ve işlerini daha pratik bir şekilde halledebilmeleri, valilik ve belediye başkanlıklarının başarılı hizmet anlayışıyla mümkün olabiliyor. Bu noktada, yaptığı anketlerle siyasi arenadaki değişimleri gözler önüne seren SONAR Araştırma, koronavirüs sürecini başarılı bir şekilde geçiren belediye başkanları anketini yayımladı. Ankette, büyükşehir olmayan 51 ildeki belediye başkanları değerlendirildi.

Salgın döneminde başarılı belediye başkanlarını belirlemek için kamuoyunun nabzını tutan anketin sonuçları dikkat çekici oldu. Büyükşehir olmayan 51 ildeki belediye başkanları için yapılan ankette, seçmenlere yöneltilen sorular eşliğinde en başarılı ilk 15 belediye başkanlarının listesi belirlendi.
Yapılan ankette vatandaşlara, “Genel olarak düşündüğünüzde, korona döneminde ilinizin Belediye Başkanı sizce başarılı mıdır, başarısız mıdır?” diye soruldu.

Çıkan sonuçlara göre başarılı bulunan il belediye başkanları arasında Kastamonu Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu 14. sırada yer alırken, yüzde 66’lık oran ile ilk sırada AK Partili Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin yer aldı. Metin’i takip eden ikinci isim ise yüzde 65,6’lık oran ile CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan oldu. Üçüncü sırada ise yüzde 62,2’lik oran ile MHP’li Bayburt Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci var.