Emniyet’ten 23 Nisan etkinliği

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100’üncü yılı çok sayıda apartmanın bulunduğu 3 Yol Park Evleri Sitesi bahçesinde kutlandı.

Kastamonu İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğütarafından hazırlanan program saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

BelediyeBaşkanlığı bando takımının çaldığı marşlarla süren programda çok sayıda çocuk evlerininbalkonlarından şiirler okudu.

Program sonunda İl Emniyet Müdürlüğü motorize ekibi de gösteri yaptı. Sis renk havai fişekleri ile devam eden programda çocuklar evlerinde konfeti ve balonlarını da uçurarak program sona erdi.

3 Yol Park Evleri Sitesi’ndeki evlerin tamamına yakınının camları da 23 Nisan etkinliği için süslendi. Çocuklar süsleme de birbirleriyle yarıştı ve güzel de görüntüler ortaya çıktı.

Suat Özdemir

Açılış konuşmasını yapan İl Emniyet Müdür Yardımcısı Suat Özdemir, “Yücemeclisimizin açılışının 100’üncü yılınısizlerle birlikte, coşkuylakutlamaktan çok büyük mutluluk duyuyorum. 100’üncü yıl çok önemli ve çok anmalıbir yıldı. Bu yıl tüm yurtta coşkuyla kutlanmasını bekliyorduk. Ancak pandeminedeniyle alınan tedbirler kapsamında değerli çocukları korumak içinevlerimizden çıkamıyoruz.  Eminim kisokaklarda, meydanlarda coşkuyla kutlanacak bu yılda sokaklar evlerimiz,meydanlar balkonlarımızdır. İl Emniyet Müdürümüz Necati Denizci ve değerlieşleri Polis Derneğinin Başkanı  Aliye Denizci’ninselamlarını iletiyorum.  İl Emniyet MüdürlüğüToplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü personellerimizin hepsini kutluyorum. Gönül isterdi kicoşkulu bayramı dışarıda mutlulukla kutlayalım. 23 Nisan Ulusal Egemenlik veÇocuk Bayramı’nı kutluyorum. Etkinliğimizin düzenlemesinde emek verenbelediyemize teşekkür ediyorum” dedi.

Mehmet Yurt

Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yurt da, “ 23 Nisan Ulusal Egemenlik veÇocuk Bayramı hepinize kutlu olsun.  Pandeminedeniyle zor günler geçiriyoruz, bugünü de atlatacağımıza can-ı gönüldeninanıyorum. Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk, çocuklarımıza  bu bayramı emanet etmiştir, bakıyoruz kibugün dışarı çıkamadık ama Emniyet Müdürümüz, Şube Müdürlerimiz ve değerliarkadaşlar olmak üzere çokta duygulandım. Eğitimci olmam nedeniyle bugün çok duygulandım, tüm emeği geçenlerdenAllah razı olsun, onlara sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Türk insanlarıolarak  çok badireler atlattık inşallahbu badireyi de atlatacağız. Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ve silaharkadaşları olmasaydı bugün bunları görüp yaşayamayacaktık. Onları minnet vesaygıyla anıyorum. Belediye Başkanımızın selamlarını iletiyorum. Emeğigeçen  emniyet teşkilatımıza ve herkeseteşekkürleri iletiyorum. Evde kal Kastamonu” diye konuştu.

Artun 3 Yol Park Evleri Sitesi Yöneticisi Mustafa Açıkgöz, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Suat Özdemir ve Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yurt’a çiçek takdim ederek, teşekkürlerini iletti.

CENGİZ MUHZİROĞLU