En Büyük Bayram Kutlu Olsun

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 94. yılını yarın ülkemiz ve milletimiz için ne anlama geldiğini, nasıl bir varlık sebebimiz ve yaşamsal değerimiz olduğunu, nasıl hep birlikte korumamız, kollamamız ve sahip çıkmamız gerektiğini çok daha iyi anlayarak gurur ve onurla kutlayacağız.

Atatürk’ün, “özgür, bağımsız ve çağdaş uygarlık seviyesinin de üzerine çıkma hedefindeki ülke” idealinin vücut bulduğu cumhuriyetimizin 94. kuruluş yıldönümünde kutlayacağımız Cumhuriyet Bayramı’yla ilgili ilk tören bugün, ana kutlama töreni ise yarın yapılacak.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenleri kapsamında ilimizde ilk olarak bugün Atatürk Anıtı’na çelenk  sunulacak. Çelenk töreni saat 13.00’da başlayacak. Buradaki programın hemen ardından ise Kastamonu Belediye binasında filografi sergisinin açılışı gerçekleştirilecek. Serginin açılış saati 13.30.

Cumhuriyet Bayramı törenleri ise yarın Vali Yaşar Karadeniz’in saat 10.00’da Rektörlük binasında tebrikleri kabulü ile başlayacak. Saat 10.30 itibariyle de Cumhuriyet Meydanı’ndaki ana tören başlayacak. Vali, Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanı’nın halkın bayramını kutlamasının ardından Vali Yaşar Karadeniz, günün önemiyle ilgili olarak bir konuşma gerçekleştirecek. Halkoyunları ve spor gösterilerinin ardından 5. Jandarma Eğitim Alay Komutanlığı’nın gösteri timi de bir gösteri sunacak. Belediye bandosu eşliğinde gerçekleştirilecek geçit töreninin ardından program sona erecek.