Esentepe’de coşkulu akşam

Kastamonu Belediyesi, yağışlı hava yüzünden iki kez ertelemek zorunda kaldığı Şehr-i Ramazan etkinlerini önceki akşam Esentepe Mahallesi’nde düzenlediği iftar programıyla başlattı.
Suluceviz mevkiindeki Yıldırım Beyazıt Camisi yanındaki sokakta verilen mahalle iftarında konuşan Belediye Başkanı Tahsin Babaş, yaptığı konuşmada, birlik beraberliğin yoğun olduğu bir gecede vatandaşlarla beraber olmaktan gurur duyduğunu söyledi.
“Şehirde insanların bürokrasiyle, yönetenleriyle, seçilenleriyle, halkıyla birlikte olması kadar güzel bir şey yok” diyerek halkla beraberliğin önemine değinen Babaş, “Programlarımız devam edecek. Esentepe, Suluceviz ve TOKİ’de yaşayan vatandaşlarla bir araya geldik. Hepinize katılımınızdan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.
İftar programının ardından Yeditepe Görsel Sanatlar ve Tiyatro ekibince hazırlanan şovlar, Hacivat Karagöz, hokkabaz, mentalist şov, semazen gösterisi, illüzyon ve farklı ödüllü yarışmalar yapıldı, Tosya Musiki Cemiyetince Sanat Müziği konseri verildi. Küçükler kadar büyüklerin de en çok ilgi gösterdiği yerler ikram alanları oldu. Katılımcılara ücretsiz pamuk şeker, macun, balon, patlamış mısır, ramazan şerbeti ve soğuk limonata ikram edildi.
Esentepe’de düzenlenen iftar ve eğlence programına Vali Şehmus Günaydın, Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Yardımcısı Adnan Tot, AK Parti Milletvekili Metin Çelik, İl Emniyet Müdürü Mustafa Yoldan, Ak Parti İl Başkanı Halil Uluay, Merkez İlçe Başkanı Ahmet Namlı Kadın Kolları Başkanı Yüksel Özbay, Belediye Meclis Üyeleri, Esentepe Muhtarı Recai Karandı ile Esentepeliler katıldı