“Eski Dostlar” iftarda buluştu

Yemeğin onur konuğu olan Op. Dr. Mikail Kaya, “Ben Kastamonu’yu çok sevdim. Kalbimden inanıyorum ki, Kastamonu da beni sevdi. Bu sevgilerini İstanbul’a geldiklerinde mutlaka beni ziyaretlerinden çok daha iyi anlıyorum” dedi.
Dostluklarını yıllar boyu kesintisiz sürdüren “Eski Dostlar” grubu, hafta sonu Gölköy Yaşam Resort’ta bir araya gelerek birlikte iftar açıp hasret giderdiler.

Kastamonuspor’un unutulmaz kalecisi ve kaptanı Yüksel Onural’ın organize ettiği iftar yemeğine Kastamonu Devlet Hastanesi’nun eski Başhekimi Op. Dr. Mikail Kaya da katıldı.

Yüksel Onural yemekte yaptığı konuşmada, “Biz eskimeyen dostlukların belki de son temsilcileriyiz. Memleket sevdasını ve güzel arkadaşlıklarımızı yüreklerinde kor gibi soğutmadan tutan ve memleketimize hizmet eden ve etmeye devam eden eski dostlarımızı bir araya getirmenin bahtiyarlığını yaşdım. Hep birlikte eskimeyen dostlar olarak hasret gidedik. Bir süre ara verdiğimiz buluşmalarımız bu yaptığımız iftar akşamıyla yeniden başlatmış oluyoruz. Davetimize katılan herkese teşekkür ederim” dedi.

2000 yılında emekli olduktan sonra İstanbul’a yerleşen ve özel bir hastanenin Tıbbi Hizmetler Direktörlüğünü yapan Op. Dr. Mikail Kaya, yıllar sonra geldiği Kastamonu’yla ve “Eski Dostlar”la ilgili duygularını şöyle dile getirdi:

”Yüksel Onural’ın iftar davetini heyecanla kabul edip 17 yıl sonra Kastamonu’ya geldim. Kastamonulu dostlarımı yıllar sonra gelip görmenin ve hasret kaldığımız yarım kalan sohbetlerimizi bu iftar akşamında yeniden paylaşmanın mutluluğunu yaşadım. Ben Kastamonu’yu çok sevdim. Kalbimden inanıyorum ki, Kastamonu da beni sevdi. Bu sevgilerini İstanbul’a geldiklerinde mutlaka beni ziyaretlerinden çok daha iyi anlayorum. İşlerimin yoğunluğu nedeniyle geri döneceğimden göremediğim dostlarıma da selam olsun.”

İşadamı Hayati Hamzaoğlu da yaptığı kısa konuşmada, “Bir iftar akşamında eski dostların bir araya gelerek nezih bir iftar akşamında buluşmamız beni çok mutlu etti. Özellikle birlikte çok fikirler ortaya koyduğumuz, memleketin gelişmesi için kafa yorduğumuz KDH eski başhekimi Op. Dr. Mikail Kaya abimizin de bu geceki iftar akşamına katılıp aramızda olması çok güzel oldu. Kendisiyle eski günleri yad edip hasret giderdik” dedi.

Eski Dostlar’ın yemeğine şu isimler kadıldı:
KDH eski Başhekimi Op. Dr. Mikail Kaya, SSK Hastanesi eski Başhekimi Dr. A. Zafer Ergün, Gölköy Yaşam Resort Otelin sahibi ve İşletmecisi Hakkı Güngör, APL Onursal Müdürü İsmail Dönmez, Selahattin İşeri, Hayati Hamzoğlu, Faik Okumuş, Emin Pencereci, Erdal Tiryakioğlu Ecz. Hakkı Gültürk, Mehmet Kozlu, Ahmet Tabak ve Selim Yün.