Esnaftan talep Babaş’tan güvence

Belediye, 13. Başkent’te Kastamonu Günleri’nin organizasyonuna da öncülük edecek.
Belediye Başkanı Tahsin Babaş, bu konuda bir araya geldiği Ankara hazırlığı içindeki esnaflardan gelen talebe olumlu cevap verdi.
Belediye’den toplantıyla ilgili verilen bilgiye göre, esnaflar geçtiğimiz yıl Ankara’da gerçekleştirilen organizasyondan duydukları memnuniyeti dile getirip, Babaş’tan 13’üncüsü düzenlenecek Başkent’te Kastamonu Günleri’nin organizasyonuna öncü olmasını istediler.
Geçen yıl Ankara’da düzenlenen tanıtım günlerinin yıllar sonra amacına uygun şekilde yapıldığının altını çizen esnaflar, “Sayın Başkanım bizler Kastamonu isminin en iyi şekilde tanıtılmasını istiyoruz. Bu noktada sizlerin öncülüğü bizim için olmazsa olmazımızdır. Siz yoksanız bizle rde fuara iştirak etmeyeceğiz. Bizler Kastamonumuzu, Belediyemizin öncülüğünde tanıtmak istiyoruz. Yıllardır Kastamonu’da olmayan insanların stantları fuarlarda yer aldı. Belediyemiz işin içinde olduğunda sadece Kastamonu esnafımız fuarlarda boy gösteriyor. Bu bizleri mutlu ediyor” dediler.

Önceliğinin Kastamonu ve Kastamonu esnafı olduğunu belirten Belediye Başkanı Tahsin Babaş da, hedefinin şehri en iyi şekilde tanıtmak olduğunu söyledi.

Geçtiğimiz yıl itibariyle bu yönde adımlar attıklarını esnaflardan ve ziyaretçilerden gelen olumlu görüşlerin doğrultusunda bu yıl da Başkent’te Kastamonu Günleri’ne öncülük edeceklerini belirten Başkan Babaş, “Fuarda Kastamonu esnafının dışında kimse olmayacak. Ankara’da Kastamonu Günleri’ni hep birlikte yapacağız. Esnaflarımız nakliye ve stant ücreti ödemeyecekler. Tüm organizasyonu bizim ekiplerimiz takip edecekler. Bununla ilgili gereken toplantıları yapacağız. Amacım Kastamonumuzu en iyi şekilde tanıtmak. Bunu da en iyi şekilde birlik ve beraberlik içerisinde gerçekleştireceğimiz düşüncesindeyim” dedi. (Haber Servisi)