Gaziantep kültürü 10 gün Kastamonu’da

Gaziantep Tanıtım Günleri bugün kapılarını açacak. Kuzeykent Pazaryeri’nin hemen yanı başında oluşturulacak etkinlik alanında 10 gün boyunca Gaziantep mutfağı ve kültürü tanıtılacak.

Gaziantep Dernekler Federasyonu’nun organizesinde bugüne kadar 50’nin üzerinde ilde düzenlenen Gaziantep Tanıtım Günleri hakkında bilgi veren Ekrem Doğan, “Etkinliğimiz 10 gün sürecek. Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri sirk gösterileri olacak. Bütün okullara biletlerimiz dağıtıldı. Tamamen ücretsiz bir etkinlik olacak. Bu süreçte kebaplarımız, baklavalarımız, fıstığımızla Kastamonu şehrine gelmiş bulunmaktayız.  Gelecek hafta, 22-23-24 Kasım tarihleri arasında ise sıra gecelerimiz olacak. Bu süreçte belediyemize çok teşekkür ederiz. Bize yer konusunda yardımcı oldular. Bizim amacımız Gaziantep’i çok güzel bir şekilde tanıtmak ve buradan mutlu bir şekilde ayrılmak” dedi.

Yaklaşık 100 kişilik bir ekiple çalıştıklarını söyleyen Ekrem Doğan, “Kastamonu’nun da ekonomisine önemli bir katkıda bulunacağız. Otellerimizin doluluk oranı yüksek olacak. 10 gün boyunca konaklayacağız, burada yiyip içeceğiz. Buradan alışveriş yapacağız. Dolu dolu bir etkinlik takvimi var. Esnafımızın yanında çalıştıracakları öğrencilerimiz oluyor. Her esnafımızın 3’er kişi çalıştırıyor. 70-80 kişilik bir istihdam oluyor. Kastamonu’da bulunan öğrenci kardeşlerimizi tercih edeceğiz” diye konuştu.

“50 BİN ZİYARETÇİ BEKLİYORUZ”

50 bin ziyaretçi hedeflediklerini de söyleyen Ekrem Doğan, “Gaziantep’i kültürel anlamda çok iyi tanıtmak istiyoruz. Kastamonu nüfusuna oranla yaklaşık 50 bin kişinin ziyaret etmesini bekliyoruz. En son Kocaeli’nde yapmış olduğumuz fuarda 260 bin ziyaretçi aldık. Buranın nüfus oranına göre 50 bin ziyaretçi bekliyoruz. Gaziantep olarak girmediğimiz ilçe ve köy bile kalmayacak. Biz büyük masraflarla buraya geliyoruz. Hem gittiğimiz il ve ilçelerimizin ekonomilerine katkı sağlıyoruz hem de Gaziantep’e fayda sağlıyoruz.  10 yıldır 50’den fazla ilde bu etkinliği yapıyoruz” diye konuştu.