DSİ’de hüzünlü tören

Yakalandığı amansız hastalığa yenik düşen ve tedavi görmekte olduğu Ankara’da önceki gün vefat eden DSİ 23.Bölge Müdürlüğü Makine İmalat ve Donatım Şube Müdürü İbrahim Erol (65), dün düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı. Erol için DSİ’de düzenlenen törende konuşan Bölge Müdürü Hayrettin Baysal, “Çalışkan ve görevini büyük bir titizlikle sürdüren bir arkadaşımızı kaybettik” dedi.

Yakalandığı amansız hastalığa yenik düşen ve tedavi görmekte olduğu Ankara’da önceki gün hayatını kaybeden DSİ 23.Bölge Müdürlüğü Makine İmalat ve Donatım Şube Müdürü İbrahim Erol (65), dün düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı.

Kişiliği, bilgisi ve çalışkanlığıyla sevilip sayılan Erol için ilk tören yıllardır başarıyla görev yaptığı DSİ 23. Bölge Müdürlüğü’nde gerçekleştirildi. Erol’un büyük üzüntü içerisindeki mesai arkadaşları, töreni gözleri yaşla dolmuş olarak tamamladı.

DSİ’den emekli Perihan Erol’un eşi, Nisan Eczanesi sahibi Eczacı İsmail Erol ve Yasemin Erol’un babaları,Semiha Barıştürk,Sultan ve Özer Erol’un kardeşleri,DSİ’den emekli İnşaat Mühendisi Sebahattin Barıştürk’ün de kayınbiraderi olan İbrahim Erol için burada düzenlenen törende konuşan DSİ 23.Bölge Müdürü Hayrettin Baysal, şunları söyledi:

“Mesai arkadaşımız İbrahim Erol’ün zamansız vefatı bizi ve tüm arkadaşlarımızı çok üzdü. Çalışkan ve görevini büyük bir titizlikle sürdüren bir arkadaşımızı kaybettik. 1956 Afyonkarahisar Şuhut doğumlu olan makine İmalat ve Donatım Şube Müdürümüz İbrahim Erol 1975 yılında memur olarak DSİ 5. Bölge Müdürlüğü’nde işe başlamış ve 1979 yılından itibaren de DSİ 23. Bölge Müdürlüğümüze Makine Mühendisi olarak atanarak 2013 yılına kadar görev yapmıştır.

2013 yılından bu güne kadar da Makine İmalat ve Donatım Şube Müdürü olarak görev yapmakta iken, 40 yılı aşkın hizmetinin ardından yakalandığı amansız hastalığa yenik düşerek vefatı nedeniyle aramızdan ayrılmıştır. Şimdi son görevimiz yaparak kendisini ebediyete uğurluyoruz. Ruhu şad olsun, kurumumuzun ve ailesinin de başı sağolsun”.

Konuşmanın ardından da Köşküstü camii görevlisi Tevfik Uzun tarafından dua edildi.

Törene DSİ 23.Bölge Müdürü Hayrettin Baysal’ın yanı sıra,  İl Özel İdaresi Genel Sekreteri T. Zafer Karahasan, Halife Köyü Muhtarı ve DSİ’den emekli Salim Gökmen, AK Parti Merkez İlçe Yönetim Kurulu Üyesi ve DSİ’den emekli Şevki Karagöz, DSİ çalışanları ile Erol ailesinin dost ve yakınları katıldı.

İbrahim Erol’un cenazesi  daha sonra cenaze namazının kılınacağı ikinci tören için Kuzeykent Ulu Camiye getirildi. Erol, burada öğle sonrası büyük katılımla birlikte kılınan cenaze namazının ardından Olukbaşı Anıt Mezarlığı’nda bulunan aile mezarlığına defnedildi.

Merhuma rahmet, ailesine, DSİ camiasına ve tüm sevenlerine başsağlığı ve sabır dileriz. CM