Gençliğin sorunları rapora dökülecek

p1840227Kastamonu Gençlik Çalıştayı dün gerçekleştirdi. 87 gencin katıldığı çalıştayın sonuçları bir rapor haline getirilip kamuoyuyla paylaşılacak ve gençlik le ilgili konularda yol gösterici olacak.

Kastamonu Belediyesi, Kastamonu Üniversitesi ve Kastamonu Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin birlikte düzenlediği Gençlik Çalıştayı dün yapıldı.

p1840232Kastamonu’daki gençlerin eğitim, sağlık, güvenlik, sosyo- kültürel etkinlikler, barınma, ulaşım ile ilgili ve yaşadıkları diğer sorunları ifade edebilecekleri ve çözüm önerileri sunabilecekleri ortam eksiğini gidermek amacıyla Kastamonu Üniversitesi İİBF Dekanı Prof. Dr Muhsin Halis’in koordinatörlüğünde ve Kent Konseyi Gençlik Meclisi işbirliği ile başlatılan proje kapsamında düzenlenen etkinlik Grand Monu konferans salonunda gerçekleşti.

p1840245Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Zülküf Dal da, şu ana kadar yaptıkları çalışmaları özetlediği konuşmasında Kastamonu gençliğine yönelik çalışmalarına devam edeceklerini belirtti.

Prof. Dr. Muhsin Halis’in açılış konuşmasıyla başlayan çalıştayda Kent Konseyi Başkanı Mehmet Çelik de konseyin çalışmaları ile ilgili bilgi verdi.

Çalıştayda K.Ü. Öğrenci Toplulukları, Lise Temsilcileri, Yurt Temsilcileri, Yabancı Öğrenci Temsilcileri ve Kastamonu’da gençlik adına faaliyet gösteren STK temsilcileri olmak üzere 87 katılımcı yer aldı. Katılımcılara gün sonunda belgeleri verildi.

Çalıştayın, Kastamonu’daki gençlerin yaşadıkları sorunları ortaya koymaları ve çözüm üretmeleri adına önemli bir başlangıç olacağı belirtildi ve çalıştay sonucunda ortaya çıkacak bulguların gençlik alanında çalışma yapacak ya da karar alacak taraflara bundan sonraki çalışmalarında önemli ipuçları sağlayacağı kaydedildi.

Çalıştay sonuçları bir rapır haline getirilip kamuoyu ve ilgili kuruluşlarla paylaşılacak.

Cengiz MUHZİROĞLU