GHSİM Müdürü’nün sözleri

‘Kastamonuspor mu, yoksa Kastamonu’da spor mu? Karar vermeliyiz…’

Bir filozofun özdeyişi havasında söylenmiş çok yanlış bir ifade. İfadenin sahibi ise Kastamonu’daki sporun müdürü olan sayın bürokrat!

Sporun içinde olan, herkesten daha fazla sporun özelliklerini bilen bir kişiden bunu duymak gerçekten iç acıtıcı. Ona sorsak ‘’Spor müdürlüğü olarak basketbol mu, voleybol mu oynatacaksınız?’’ diye, inanın herkes güler!

Ayrıca, ‘’Kullanılan kaynak ve başarı elde ettiğinize baktığınızda diğer branşların ne hale düştüğü, ne olması gerektiğini konuşmak lâzım. Diğer branşlara göre ne kadar adil’’ diye de kendince yol göstermiştir(!)

Kastamonuspor 1966’nın, tarihinde ilk kez yaşadığı çok mutlu günleri bir kalemde silmek veya küçümsemek kadar haksızlık olamaz. Ayrıca Kastamonuspor sizin gayretlerinizle falan bu başarılı ve gurur verici günleri yaşamamıştır. Tek katkınız her yerde olduğu gibi sadece stadyum tahsisidir. O da parasıyla!

Sayın Müdür Bey, makamınızın ağırlığına yakışmayacak kadar hafif görüşlerinizi Kastamonuspor için sarfettiğiniz ve kabul edilemez sözlerinizden sonra Kastamonuspor’dan ve Kastamonu kamuoyundan özür dilemelisiniz. Ayrıca bundan sonra ağzınızla kuş tutsanız Kastamonu spor kamuoyundake saygınlığınız daha da erozyona uğrayacaktır. Tabi ki bunun sonucunu da yetkililer değerlendirecektir.

Sayın müdürüm, Kastamonuspor ve Kastamonu da spor birlikte devam ettirilecektir. Birini diğerinden ayırmak mümkün değildir.

Kastamonuspor1966’nın tarihi başarısına da, emek verenlere de kimse gölge düşürmeye kalkmasın. Zaten gücü de yetmez, hoş da karşılanmaz.

Kastamonuspor1966’yı amatörlüğe düşmüş bir takımdan alıp, bizlere sonsuz gurur ve onur yaşatan başta Belediye Başkanı Tahsin Babaş ve Kulüp Başkanı Mahir Altıkulaç’a ve onlara ciddi şekilde destek ve omuz veren yönetime, sahalarda futbola doyuran teknik kadro ve oyuncularımıza müteşekkiriz. Daha da büyük başarılara her türlü engele rağmen ulaşacaklarına da inanıyoruz.