GÖZYAŞLARIYLA…

Van'da, Bahçesaray ilçesindeki arama kurtarma çalışmaları sırasında çığ altında kalan şehit Jandarma Uzman Onbaşı Ufuk Deniz (23), memleketi Kastamonu'da son yolculuğuna uğurlandı. Baba evinde helallik alınmasının ardından şehit Deniz'in Türk bayrağına sarılı tabutu, İbn-i Selim Mahallesi'nde Tosya Müftülüğünün altındaki Namazgah'a götürüldü. ( Özgür Alantor - Anadolu Ajansı )

BÜYÜK KATILIM

  • Van’da meydana gelen çığ felaketinde şehit düşen Tosyalı Jandarma Uzman Onbaşı Ufuk Deniz, dün babaocağında düzenlenen ve çok büyük katılımın olduğutörenle gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı.

 “O ARTIK TÜRKİYE’NİN EVLADI”

  • Cenaze törenine katılan Dışişleri Bakan Yardımcısı Faruk KaymakcıKaymakcı, “Artık Ufuk kardeşimiz sadece ailesinin değil, Türkiye’nin evladı oldu.” dedi. Vali Yaşar Karadeniz ise O artık Tosya’nın gururudur, ailesinin gururudur, o bizim gururumuzdur” dedi.

Van’da meydana gelen çığ felaketinde şehit düşen Tosyalı Jandarma Uzman Onbaşı Ufuk Deniz, dün babaocağında düzenlenen ve çok büyük katılımın olduğutörenle gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı.

Bahçesaray ilçesinde meydana gelen çığ felaketinde takviye amaçlı bölgeye giden askeri aracın üzerine çığ düşmesi sonucu şehit düşen Mehmetçiklerimiz arasında bulunan 23 yaşındaki Deniz’in naaşıdün askeri uçakla Kastamonu Havalimanı’na getirildi. Havalimanında gerçekleştirilen ve aile bireyleri ile protokolün yanı sıra çok sayıda Kastamonulu’nun da yer aldığı karşılama töreninde şehidimizin Babası Recep Odun’u Vali Yaşar Karadeniz, annesi Behiye Odun’u ise Dışişleri Bakan Yardımcısı Faruk Kaymakçı teselli etti. Ayakta durmakta güçlük çeken ve zaman zaman fenalaşan anne Behiye Odun’a sağlık görevlileri müdahale etti.

Van’da, Bahçesaray ilçesindeki arama kurtarma çalışmaları sırasında çığ altında kalan şehit Jandarma Uzman Onbaşı Ufuk Deniz (23), memleketi Kastamonu’da son yolculuğuna uğurlandı. Baba evinde helallik alınmasının ardından şehit Deniz’in Türk bayrağına sarılı tabutu, İbn-i Selim Mahallesi’nde Tosya Müftülüğünün altındaki Namazgah’a götürüldü. ( Özgür Alantor – Anadolu Ajansı )

TOSYA’DAKİ TÖREN

Şehit Deniz’in naaşı, havalimanındaki törenin ardından Tosya’ya getirildi.

Baba evinde helallik alınmasının ardından şehit Deniz’in Türk bayrağına sarılı tabutu, İbn-i Selim Mahallesi’nde Tosya Müftülüğünün altındaki Namazgah’a götürüldü.

Cenaze törenine katılan Dışişleri Bakan Yardımcısı Faruk Kaymakcı, şehidin annesi, babası ve yakınlarına baş sağlığı diledi.

Tören sırasında Garnizon Komutanı Personel Albay Gamze Aydoğdu’nun da gözyaşlarına hakim olamadığı gözlendi.

Van’da, Bahçesaray ilçesindeki arama kurtarma çalışmaları sırasında çığ altında kalan şehit Jandarma Uzman Onbaşı Ufuk Deniz (23), memleketi Kastamonu’da son yolculuğuna uğurlandı. Baba evinde helallik alınmasının ardından şehit Deniz’in Türk bayrağına sarılı tabutu, İbn-i Selim Mahallesi’nde Tosya Müftülüğünün altındaki Namazgah’a götürüldü. ( Özgür Alantor – Anadolu Ajansı )

Kaymakcı, burada yaptığı konuşmada, şehit Ufuk Deniz’e Allah’tan rahmet diledi.

Şehidin ailesine ve yakınlarına sabır dileyen Kaymakcı, “Artık Ufuk kardeşimiz sadece ailesinin değil, Türkiye’nin evladı oldu.” dedi.

Vali Yaşar Karadeniz ise Türkiye’nin zor bir coğrafyada bulunduğuna işaret ederek, şunları kaydetti:

“Bu zor coğrafya sadece terör yönünden değil, iklim şartları yönünden de oldukça zorluklar ortaya koyuyor. Bu zorluk nereden kaynaklanırsa kaynaklansın askerimiz, jandarmamız ve diğer bütün kamu görevlilerimizin milletimiz için gerektiğinde canını seve seve feda etmeye hazır olduğunun bir örneğini dün yaşadık. Allah sevdiklerini erken yanına alırmış. Ufuk kardeşimizi de sevdiği için erken yanına aldı. O artık Tosya’nın gururudur, ailesinin gururudur, o bizim gururumuzdur.”

Kılınan cenaze namazının ardından Deniz’in cenazesi, Tosya Asri Mezarlığı’ndaki şehitlikte toprağa verildi.

Deniz’in 7 aylık asker olduğu ve bir kardeşi bulunduğu öğrenildi.

 

AA ve İHA