Gümüş’ten güvence

KAS-DER Başkanı Orhan Gümüş, 22 Kasım’da başlayacak 11. İstanbul’da Kastamonu Günleri etkinliğinde başka yöre ürünlerinin sergilenmesi ve satışına izin vermeyeceklerini belirtti ve “Artık Kastamonu ürünlerinden başka birşeyin girmesini kesinlikle istemiyoruz. Bunun üzerinde titizlikle duruyoruz. Hiçbir esnafımız, standını orada Ahmet’e, Mehmet’e satmasın. Tespit edildiği an kesinlikle stant boşaltılacak ve boşu boşuna İstanbul’a gelmiş olacak” dedi.

 

 

Kastamonu Valiliği, Kastamonu Belediyesi ve Kastamonulular Dayanışma Derneği (KAS-DER) tarafından organize edilen ve bu yıl 11’incisi gerçekleştirilecek İstanbul’da Kastamonu Günleri 22 Kasım Çarşamba günü başlayacak.

26 Kasım akşamı sona erecek etkinliğin resmi açılış töreni ise 24 Kasım Cuma günü saat 14.00’de gerçekleştirilecek. Açılış törenine bir son dakika değişikliği olmazsa İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun katılacağı açıklandı. İstanbul Yenikapı Sahili etkinlik alanındaki İstanbul’da Kastamonu Günleri öncesi Kastamonu’ya gelen KAS-DER Genel Başkanı Orhan Gümüş, bazı ziyaretlerde bulundu.

Etkinlik hakkında bilgi veren Orhan Gümüş, esnafların yoğun ilgisi nedeniyle etkinliğin süresini bu yıl 4 günden 5 güne çıkardıklarını duyurdu.

“STANT SATIŞINA

KESİNLİKLE İZİN YOK”

Orhan Gümüş şunları söyledi: “Bu yıl mümkün olduğu kadar kaçağı önlemek istiyoruz. Artık Kastamonu ürünlerinden başka birşeyin girmesini kesinlikle istemiyoruz. Bunun üzerinde titizlikle duruyoruz. Hiçbir esnafımız, standını orada Ahmet’e, Mehmet’e satmasın. Tespit edildiği an kesinlikle stant boşaltılacak ve boşu boşuna İstanbul’a gelmiş olacak. Denetlemeleri İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıtaları yapacak. Ayrıca tüm ilçelerimizin belediye başkanları ile görüştük. Kendileri sunumlarını hazırlıyorlar, programımızda yarım saat sunum süreleri olacak. Ayrıca stantlarda ilçelerini tanıtacaklar” diye konuştu.