“Gurur duyuyoruz”

Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 176. yılı yarın kutlanıyor.

Vali Avni Çakır, yayınladığı kutlama mesajında “Vatan savunmasında, can ve mal emniyetimizin korunmasında, huzur, güven, dostluk ortamının sağlanmasında fedakarca çalışan kahraman polisimizle bugün de gurur duyuyoruz” dedi.

 

Yarın, Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 176. Yıldönümü.

Polis Haftası’nın da başlayacağı gün, salgın nedeniyle sınırlı bir programla kutlanacak. Emniyet Müdürü yardımcıları ve şube müdürlerinden oluşan heyet Kutlamalar kapsamında bugün Vali Avni Çakır’ı makamında ziyaret edecek.

Yıldönümü günü olan yarın Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önünde yapılacak olan çelenk koyma töreni saat 10.00’da başlayacak.

Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 176. Yılı dolayısıyla bir mesaj yayınlayan

Vali Çakır, teşkilatla gurur duyulduğunu vurguladı.

Çakır’ın mesajı şöyle:

“Hukukun üstünlüğünü, insan haklarına saygıyı, demokratik toplum düzenini esas alarak, halkımızla işbirliği içerisinde devlet- millet bütünlüğünün gücünü gösteren emniyet çalışanlarımız onur kaynağımızdır.

Eğitim, sanat, spor, kültür faaliyetlerine destek veren Bakanlığımız projelerinin uygulanmasında genç nesillerimize örnek olan polis teşkilatı her alanda farkındalık yaratmaya devam etmektedir. Dünya penceresinden de görülen milletimizin huzuru, toplumsal düzeni, güveni, devletimizin birliği beraberliği, uluslararası itibarımızı sağlayan büyük gücümüzdür.

Covid-19 salgınında insan sağlığı için, Bakanlığımızın aldığı tedbir kararlarının  uygulanmasında, sağlık personeli ile  birlikte topyekun mücadele veren Türk Polisine  yürekten teşekkür ediyor, biz hep birlikte başardık diyoruz. Bugün bizlere sunulan sağlık, huzur, dostluk ortamının mimarları olan Emniyet Teşkilatımızın gayreti, azmi, inancı olduğu müddetçe başarılarıyla övünen güçlü millet-devlet  olmanın mutluluğunu yaşayacak, geleceğe güvenle bakacağız.

Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 176. yıldönümünü kutluyor, görevleri başında şehit düşen kahraman polislerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Emniyet Teşkilatı-vatandaş  işbirliği ile  huzur kenti unvanını alan ilimizde görevli tüm Emniyet mensubu mesai arkadaşlarıma ve ailelerine sağlık, mutluluk esenlikler diliyorum.”