“Hata istemiyoruz”

Kastamonuspor 1966 Başkanı Metehan Babaş, teknik direktör arayışları noktasında titiz bir çalışma yürüttüklerini ve önümüzdeki hafta içerisine kadar bu konuda net kararlarını vereceklerini söyledi.

Kulüpleriyle çalışmak isteyen çok sayıda teknik direktörün olduğunu söyleyen ve kendilerinin de belirlediği isimlerle ilgili de çalışmaların sürdüğünü söyleyen Başkan Metehan Babaş, acele ederek hata yapmak istemediklerini aktardı.

Kastamonu’yu ve Kastamonuspor 1966’yı 2017-2018 sezonunda başarıyla temsil etmek için çalışmaların sürdüğünü söyleyen Metehan Babaş, “Yeni sezonda kulübümüzü hak ettiği noktaya taşımak için yoğun ve titiz bir çalışma yürüttüğümüzün tüm spor kamuoyu tarafından bilinmesini istiyorum. Acele edip, paniğe kapılarak hata yapmak istemiyoruz” dedi.

Bölge futbolunu en üst ligde temsil eden Kardemir Karabükspor ile de güzel bir çalışma yürüttüklerini söyleyen Metehan Babaş, “Bilindiği gibi bölgemizi Süper Lig’de temsil eden güzide kulübümüz Kardemir Karabükspor’un kardeş kulüp teklifi üzerine Kardemir Karabükspor Kulüp Başkanı Feridun Tankut ve yönetim kuruluyla iki ayrı görüşme yaptık. Karabük’te yaptığımız ilk görüşmenin ardındandan Ankara’da ikinci bir görüşme daha gerçekleştirdik. Her iki görüşmemiz de oldukça sıcak ve samimi geçti. Kardemir Karabükspor’un deneyim ve tecrübelerinden en üst seviyede yararlananmak arzusudayız” diye konuştu.

Teknik direktör konusunda ise özenli bir çalışma içerisinde olduklarını söyleyen Metehan Babaş, “Önümüzdeki hafta içinde bu konuda net kararımızı verip kamuoyu ile paylaşacağız. Tek amacımız ve gayemiz yeni sezonda Kastamonuspor 1966’ya gönül veren cefakar ve vefakar taraftarlarımıza seyir zevki yüksek maçlar izletecek, futbolun gereklerini sahaya yansıtacak ve Kastamonu’yu bir üst lige çıkaracak oluşumu sağlam temeller üzerine oturtmaktır. Kastamonuspor 1966 büyük bir camiadır ve her zaman başarıyı ölçü edinmiş bir kulüptür. Büyük birlikteliğimizi yeni sezonda da canlı tutarak hedeflerimize ulaşacağımıza yürekten inanıyorum” şeklinde konuştu.