Havuz problemi!

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun 2020 Ekim ayında duyurduğu Tosya Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’nun temeli dün atıldı. Temel atma törenin hemen ardından tartışmalar da peşinden geldi.

 Temel atma töreninde projenin Tosya Belediyesi Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu olarak duyurulmasını AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü tepki gösterdi ve “Bu proje AK Parti yatırımıdır” dedi. Ünlü ayrıca kendilerine bir davet gelmemesini de eleştirdi.

Tosya Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu’nun temeli dün düzenlenen törenle atıldı. Törene Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil’in yanı sıra, ilçe kurum amirleri, MHP Kastamonu İl Başkanı Emin Çınar, Ülkü Ocakları İl Başkanı Haluk Yakar, Ak Parti, CHP ve İYİ Parti İlçe Başkanları ile davetliler katıldı.

Yüzme havuzunun Tosya Belediyesi Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu olarak tanıtılmasına ise AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, dün partinin İGM grup toplantısında yaptığı açıklamada tepki gösterdi.

2020 yılının Ekim ayında Kastamonu’ya bir ziyaret gerçekleştiren Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, bu ziyaret esnasında Kastamonu’nun 11 ayrı bölgesinde yatırım sözü vermişti.  Bu yatırımlardan birisi de Tosya Yarı Olimpik Yüzme Havuzu projesiydi.

Temel atma töreninde ilk konuşmayı MHP İl Başkanı Emin Çınar yaptı.

Emin Çınar, “İki yıldır Tosya ilçemize hizmet etmekteyiz. Özellikle göreve geldiği günden bugüne kadar teşkilatlarımızla, mahalle muhtarlarımızla her konuyu istişare edip birçok hizmete imza atan değerli belediye başkanımıza ve çalışma heyetine teşekkürlerimizi sunuyoruz. Halkıyla bütünleşen, halkının sorununu kendi sorunu kabul eden değerli belediye başkanımıza yapmış olduğu çalışmalarından dolayı bir kez daha teşekkür ediyorum. Uzun yıllardır el atılmayan mahalle aralarında gerek asfaltlama, gerekse de parke çalışmaları, yer altı ve üstü çalışmaları ve birçok konuya imza atan kıymetli belediye başkanımız ve çalışma heyetiyle bugün buradan Allah nasip ederse bir yüzme havuzunun da temelini atıyoruz. Bu bir gayret, sevda ve özveri işidir. Burada katkısı olan kim varsa, hangi noktada emeği geçenler varsa hepsine şükran ve teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

Sözü Cumhur ittifakına da getiren Emin Çınar, “MHP’de göreve geldiğimiz günden itibaren 8 aydır bütün çalışmalarımızı Cumhur ittifakı nezdinde, bu minvalde sürdürmeye gayret gösteriyoruz. Sayın liderimiz Devlet Bahçeli’nin bizlere verdiği talimat çerçevesinde, Cumhurbaşkanımızla Türk milletinin yarınları için ortaya koymuş oldukları projenin hayata geçmesi noktasında, Türk milletinin geleceğinin teminatı olan Cumhur İttifakı’nın varlığının tekrardan en üst seviyede kabullenmesi noktasında Milliyetçi Hareket Partisi olarak sadece elini değil, gövdemizi taşın altına koyacağımızdan kimsenin endişesi olmasın” şeklinde konuştu.

Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil törende şöyle konuştu:

“Gençlik ve Spor Bakanlığımızın bir süre önce Kastamonu il merkezinde yaptığı programda, ilçemizle beraber 11 bölgede yatırım programı olduğu açıklanmıştı. Bu açıklamadan sonra şu ana kadar Yüzme Havuzu temel atma törenini gerçekleştiren tek ilçe biziz. O yüzden çalışma arkadaşlarıma, emek veren arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. İnsanları ötekileştirmeden, ayırmadan, istişare halinde şehrimizi yönetmeye çalıştık. Şükürler olsun ki nefsi hareket etmedik, şükürler olsun ki makamımız da oturup kimseye parmak sallamadık. Olması gereken işlerin hep içinde olduk, uzak durulması gereken işlerden de hep uzak durduk. Tosya’mızın sosyal yaşam alanlarında, alt yapısından üst yapısına bütün sıkıntılarına el atmaya çalışıyoruz. Bugün temelini atacağımız yüzme havuzu, belediye başkanlığımızın hibe yoluyla yapmış olduğu en büyük yatırımdır. Yaklaşık 4,5 milyon TL tutarında bir yatırım. Bu şekilde gençlerimizin spor yaparak sağlıklı bir yaşam sürmelerini sağlayacağız, hem de kötü alışkanlıklardan uzak durması için bir vesile ortamı hazırlamış olacağız. Tosya Belediye Başkanlığı olarak tüm projelerin içinde olduk. Birçok değere sahip çıkarak ayağa kaldırdık.

Bizim için seçim 31 Mart 2019 tarihinde bitmiştir. Bunun mücadelesi de bitmiştir. Buradan tüm siyasi parti ilçe başkanlarımıza, yönetim kurullarına gerçekten de şükranlarımı sunuyorum. Tosya’da üslubu bozulmayan, gayet temiz, insanların kardeşçe yaşadığı bir ortamda seyir halindeyiz. Rabbim inşallah bu birliğimizi bozmaz.”

DOĞAN ÜNLÜ’DEN TEPKİ

Temel atma töreninden 2 saat sonra partisinin İGM grup toplantısında konuşan AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, “Tosya’daki yüzme havuzu bir AK Parti yatırımıdır” dedi.

Ünlü’nün konuyla ilgili açıklaması şöyle:

“Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın ilimize olan yatırımlarında çok büyük emeklerimiz var. Bugün öğrendiğimiz kadarıyla Tosya ilçemizdeki yüzme havuzunun temel atma töreni yapılmış. Bizler davet edilmedik. Önemli değil. Milletimiz neyin ne olduğunu biliyor. Bu yatırımlar AK Parti yatırımlarıdır. Bu yatırımlar Cumhurbaşkanımızın güçlü iradesi ve Bakanlarımızın verdiği onaylarla yapılıyor. Yatırımları ilimize kazandırdığımızda AK Parti yatırımları dediğimiz zaman bazı kesimler hemen rahatsız oluyor. Bunlar zaten devlet yatırımlarıydı diyorlar. Yapılmayan, eksik kalan şeylerde ise AK Parti yapmadı deniliyor. Bu nasıl bir zihniyet. Devletimiz AK Parti sayesinde bu yatırımları yapıyor. Güçlü bir yönetim anlayışı ile bu yatırımları yapabilme gücüne sahipsek bunlar Cumhurbaşkanımızın ve bakanlıklarımızın üstün çalışmaları, bizim istek ve taleplerimizle oluyor. Diğer illere baktığımızda bizim aldığımız yatırımlar kat ve kat fazlaysa burada siyasi bir başarı söz konusudur. Bu da göz ardı edilmesin. Bu süreç içerisinde bir çok çalışmamız var. Yapılan yatırımları sanki AK Parti yapmamış gibi göstermek acziyettir. Bu yatırımlarda herkesin bir emeği ve çabası var. Bizim için tek önemli şey Kastamonu’ya hizmettir. İlimize yeni yatırımları kazandırmaya devam edeceğiz. Tosya’daki yüzme havuzu da bir AK Parti yatırımıdır. Yerel yönetimler anlamında alt yapı faaliyetlerini çıksınlar anlatsınlar. Bakanlıkların yaptığı yatırımları da kendileri yapıyormuş gibi anlatmasınlar.”