Ünlü’den çifte eleştiri

  • AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, İGM üyeleriyle yaptığı grup toplantısı öncesinde gündemi değerlendirirken, partisine mensup bir yöneticinin sosyal medya hesabından Belediye’ye yönelik paylaşımına Cumhur ittifakı hatırlatmasında bulunarak tepki gösteren Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu’nu yerel seçim sırasındaki söylemlerini hatırlatarak, CHP Milletvekili Hasan Baltacı ve İl Başkanı Hikmet Erbilgin’i de kendilerine HDP ve parti içi tavırlarıyla ile ilgili yönelttiği sorulara cevap vermediklerini belirterek eleştirdi.
  • Ünlü, konuşmasında, ilimizde koronavirüs aşısı yapılan kişi sayısının 55 bin 500 civarında olduğunu, yatırımların sürdüğünü ve baz istasyonu konusunda en fazla yatırım alan il olduğumuzu, karla mücadelenin ise eleştirilerin aksine başarıyla gerçekleştirildiğini söyledi ve “Süreci en iyi bir şekilde geride bıraktık. Tüm kurumların gayreti ile başardık. Devletimiz yanımızda olduğunu bir kez daha gösterdi. Enerji Bakanımız hemen ilimize ziyarette bulundu ve enerji nakil hatlarıyla ilgili talimatları oldu. Halkımızın ihtiyaçlarını kısa sürede karşılamış olduk” dedi.

AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, dün partisinin İl Genel Meclisi üyeleriyle bir araya geldi. Aylık grup toplantısı öncesinde gündemi değerlendiren Doğan Ünlü, sözlerine Diyarbakır’da trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Astsubay Ali Er’e Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileyerek başladı.

Tarihe postmodern darbe olarak geçen 28 Şubat’ın yıldönümü nedeniyle de bir değerlendirmede bulunan Doğan Ünlü, “Darbe bir insanlık suçudur. Milletimiz bu darbelere en güzel cevabı vermiştir. 28 Şubat’ta siyasete, demokrasiye ve insan haklarına balans ayarı yapmaya çalışanlar aziz milletimiz tarafından kısa sürede balans ayarına uğramışlardır. 15 Temmuz darbe girişiminde de milletimizin inancıyla darbelere son bir darbe vurulmuş oldu. Cumhurbaşkanımızın iradesi ve milletimizin ferasetiyle 28 Şubat’ın izlerini bugün tamamen ortadan kaldırmış durumdayız. Ama 28 Şubat’taki zulümleri unutmadık, unutturmayacağız. Yaşananlar bir daha yaşanmasın diye hafızalarımızı daima diri tutacağız” dedi.

AŞILAMA

Koronavirüs tedbirleri kapsamındaki aşılama süreci ile ilgili de bilgi veren Doğan Ünlü, “İlimizde aşılama sayısı yaklaşık 55 bin 500 civarında. Sırası gelen tüm hemşerilerimizi aşılamaya davet ediyoruz. Bu sürecin üstesinden hep birlikte geleceğiz” diye konuştu.

YATIRIMLAR

Ünlü, yatırımlarla ilgili de, “İlimize kazandırdığımız ve kazandıracağımız yatırımlarla ilgili çalışmalar devam ediyor. MİEM ihalesi gerçekleşti, Daday yolu ihalesi yapıldı. Çatalzeytin hastane ihalesini de takip ediyoruz. OSB’lerin genişletilmesi ile ilgili çabalarımız devam ediyor. İlçelerimizde GSM kapsama alanlarında yeni yatırımlar yapılacak. 95 noktada baz istasyonu kurulacak. Bu alanda en fazla yatırım alan il olduk” dedi.

VİDİNLİOĞLU’NA ELEŞTİRİ

Kent merkezindeki karla mücadele çalışmalarına AK Partili bir yöneticinin sosyal medya hesabından yaptığı eleştirilere Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu’nun verdiği tepkiyi de değerlendiren Doğan Ünlü, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Yoğun kar yağışının ardından partimiz yöneticisi bir kardeşimizin bir paylaşımı oldu. Bu paylaşımdan dolayı Belediye Başkanı Galip Bey bazı açıklamalarda bulundu. Zaman zaman aksayan ve eksik yerler olduğunda halkımızdan ve milletimizden eleştiriler gelebiliyor. Bu eleştirilere biz sağduyu ile bakıyoruz. Bu eleştiriler bazen yol gösterici de oluyor. Parti yöneticimizin eleştirisine baktığımızda kişilik onurunu ve gururunu zedelemiyor. Bu tür eleştirilere Cumhur İttifakı bağlamında baktığımızda çok önem vermiyoruz. Birkaç kişinin yaptığı eleştiri Cumhur İttifakını gittiği yoldan döndüremez. Lakin burada Belediye Başkanı’nın kullandığı tavrı hoş bulmadığımı da ifade etmek istiyorum. Çünkü geriye dönük bakıldığında, 2019 yerel seçimler öncesi ve sonrasında partimize ve başkan adaylarımıza Cumhur İttifakına yakışmayacak söz ve söylemlerde bulunulmuştu. O döneme hep birlikte şahit olduk. O dönemde Galip Bey neredeydi? Bugün küçük bir eleştiri karşısında gösterdiği tavrı o gün neden göstermedi? Biz o gün de Cumhur İttifakının Kastamonu’daki en büyük savunucusuyduk, bugünde en büyük sahip çıkanıyız. Cumhur İttifakı bizim için son derece önemli. Bu kutlu ittifaka sonuna kadar sahip çıkacağız. AK Partili ve MHP’li kardeşlerimize sesleniyorum: Böyle olur olmaz söylemlerle Cumhur ittifakına zarar verilmesine bugüne kadar izin vermedik, bundan sonra da vermeyiz.”

CHP’YE ELEŞTİRİ

Doğan Ünlü’nün hedefinde CHP de vardı. CHP’yi hem İl Başkanı Hikmet Erbilgin hem de Milletvekili Hasan Baltacı üzerinden eleştiren Doğan Ünlü, şöyle konuştu:

“CHP’liler önce kendi ittifaklarına baksın. Hasan Baltacı’ya soru soruyoruz, kendinden değil de yaverinden ses çıkıyor. HDP ile ortak mısınız, değil misiniz diyoruz. Evet veya hayır. Konuyu başka yerlere taşıyorlar. Topu taca atıyorlar. Algı operasyonlarıyla farklı yönlere taşımaya çalışıyorlar. Basit bir şekilde sorduğumuz, tüm milletin bildiği bu açık ittifakı herkes biliyor. Terör örgütü uzantısı HDP ile olan ortaklıkları ayan beyan belli. Geçtiğimiz günlerde CHP genel merkezinde Pervin Buldan ile Kemal Kılıçdaroğlu’nun görüşmelerini hepimiz gördük. Gara operasyonuna baktığımızda devletimizin verdiği mücadeleyi yok sayarak, devleti suçlayan bir CHP ve HDP zihniyetini gördük. PKK ile aynı dili kullanıyorlar. Biz güvenlik güçlerimizin verdiği mücadelede her zaman yanlarındayız. PKK’ya ‘terör örgütü’ diyemeyenlere, HDP’ye‘PKK’nın taşeronudur’ diyemeyenlere sesleniyorum, biz her platformda şunu söyleyeceğiz: PKK bir terör örgütüdür. Tüm terör örgütlerini lanetliyoruz. Terör örgütünün taşeronluklarını yapan siyasi oluşumları da lanetliyoruz. Bu süreçte de devletini milletini yok sayan anlayışların karşısındayız.

Dün itibariyle milletvekillerinin biri daha istifa etti. Biz de şunu demiştik: 2018 seçimleri sonrasında hem il başkanı hem milletvekili Hasan Baltacı, Muharrem İnce’den yana tavır koymuş, Kılıçdaroğlu yönetimini başarısız bularak İnce’yi destekleyen açıklamaları olmuştu. O günkü çizgilerindeler mi,yoksa değiller mi? Bunu sorduk, ama yine cevap alamadık. Binlerce kişi CHP’den istifa etmeye devam ediyor. Önümüzdeki süreçte CHP Kastamonu teşkilatının alacağı tavrı da hep beraber takip ediyoruz.

Selahattin Demirtaş’ı en fazla ziyaret eden CHP’lilerdir. HDP’den daha fazla ziyaret ediyorlar. İstanbul’da CHP’li belediyeleri hep beraber görüyoruz. Çöp deryaları olmuş durumda. Rezalet üst seviyede. Niçin böyle? Uğraştıkları başka şeyler olduğu için halka hizmet etmeye zaman bulamıyorlar. İstanbul Büyükşehir Belediyesi terör örgütü üyelerinin yazdığı kitapları satmakla meşgul. Demirtaş’ın kardeşinin yazdığı kitabı satıyorlar. Halka hizmet etmeyi unutuyorlar. Cumhur ittifakına laf ederken, seçim sonrası şehit ve gazi yakınlarını dahi işten çıkarırken, yaptıkları gizli ittifak gereği HDP’lilere yer açtılar. Bundan da milletimizin haberi var. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi Demirtaş hakkında yanlı bir karar veriyor. CHP ise HDP ile birlikte bu kararın uygulanması için çaba sarf ediyor. Artık şapka düştü kel göründü.”

KARLA MÜCADELE

Karla mücadeleye de değinen Doğan Ünlü, “Yoğun bir kar yağışı yaşandı ilimizde. Çatalzeytin ve Cide arasında meydana gelen yağış afet niteliğindeydi. Yer yer 1,5 metreyi geçen kar kalınlığı altında ekiplerimiz cansiperane bir mücadele ortaya koydu. Bunları da eleştiriyorlar. ABD’de kar yağışı nedeniyle milyonlarca insanın aç ve elektriksiz kaldığı bir süreçte, şükürler olsun ki hiçbir insanımız mağdur olmadı. Hiçbir hasta vatandaşımız mağdur edilmedi. Süreci en iyi bir şekilde geride bıraktık. Tüm kurumların gayreti ile başardık. Devletimiz yanımızda olduğunu bir kez daha gösterdi. Enerji Bakanımız hemen ilimize ziyarette bulundu ve enerji nakil hatlarıyla ilgili talimatları oldu. Enerji nakil hatlarının onarımı için il dışından da çok sayıda personel geldi. Halkımızın ihtiyaçlarını kısa sürede karşılamış olduk” dedi.