“Hedefimiz daha güçlü bir KSK”

GMG Kastamonuspor Onursal Başkanı Cengiz Aygün, dün yapılan kulüp genel kurulu öncesinde kamuoyuna bir açıklamada bulundu.

Açıklamasında eski yönetimin şimdilik göreve devam edeceğini belirten Cengiz Aygün, kulübü yönetmeye talip olduğunu ifade eden herkesle görüşmelerinin devam ettiğine dikkat çekerek, “Yapılan görüşmelerin bir kısmı henüz sonuçlanmamış olsa da, kulübü yönetmeye talip olduğunu ifade eden herkes ile görüşmelerimizi sürdürdük ve bu görüşmelerimiz de devam etmektedir. Yaptığımız görüşmeler ışığında bizden süre isteyenlerin de olduğunu göz önünde bulundurarak mevcut yönetimimizle de istişare ederek bir karar alma mecburiyetinde kaldık. Daha güçlü bir yönetim kurabilme olasılığı olduğu için Kastamonu’nun ve Kastamonuspor’un menfaatlerini de gözeterek 15 gün sonrası için yeniden olağanüstü kongre kararı alma noktasında yönetimdeki arkadaşlarımızla mutabık kaldık” dedi.

Aygün ailesinin her ne olursa olsun Kastamonuspor’u asla yalnız bırakmayacağını da söyleyen Cengiz Aygün, “Dün olduğu gibi yarın da Aygün ailesi, takımına sahip çıkarak takımımızı ve kulübümüzü daha yukarıya taşımak için elini taşın altına koymaya devam edecektir” diye konuştu.

Gelinen süreç içerisinde bir çok konuda hazırlık yaptıklarını da söyleyen Cengiz Aygün, “Kastamonuspor’da görev yapan mevcut yönetimimizde ki arkadaşlarımızın da desteği ve gayretleri ile geride bıraktığımız 1 yıllık süreci gayet iyi değerlendirerek kulübümüzün vergi, SSK hem de mümkün olduğunca geçmişten kalan oyuncu alacaklarından arındırmaya gayret ettik ve çok şükür transfer tahtasını açma noktasında çalışmalar yaptık. Transfer görüşmelerimiz tüm hızıyla devam ediyor, prensipte anlaştığımız oyuncular ve teknik heyetimiz tüm heyecanları ile sözleşme imzalamak için bizleri beklemekte” dedi.