Şimdilik devam kararı

GMG Kastamonuspor’da genel kurul dün Kurşunlu Han Otel’de gerçekleşti. Kulübün Onursal Başkanı Cengiz Aygün’ün kongre öncesinde gerçekleştirdiği açıklama ışığında mevcut yönetim Enes Ege Aygün başkanlığında yeniden göreve geldi. Kulübün daha güçlü bir yapıya kavuşması için yürütülen görüşmeler neticesinde önümüzdeki günlerde yeniden olağanüstü genel kurul kararının alınması bekleniyor.

Dünkü genel kurulda TBMM’de kabul edilen Spor Kulüpleri ve Spor Federasyonları Kanunu gereğince dernek statüsünde olan kulüplerin Anonim Şirket olması gerektiğinden GMG Kastamonuspor Kulübü Derneği’nin A.Ş yapılması için yönetim kuruluna da yetki verildi.

Kulübün mali yapısı hakkında yapılan bilgilendirmeye göre ise kırmızı-siyahlıların 8 milyon 687 bin 988 TL’si yönetici, 4 milyon 370 bin 192 TL’si futbolcu borcu olmak üzere toplamda 14 milyon 82 bin TL borcu olduğu 758 bin 808 TL ise alacağının bulunduğu açıklandı.

Enes Ege Aygün başkanlığında oluşturulan yönetimde Burak İzbeli, Adem Bodur, Ali Kınay, Arda Acar, Cahit Kanburoğlu, Mücahit Tutku, Orhan Hazer, Serkan Kahraman, Tolgahan Özcan, İsmail Odacı, Kadir Ay, Mustafa Özsoy, Mustafa Mert Yılmaz ve Erkan Yılmaz yer aldı.

Kongre sonrası kısa bir değerlendirme yapan GMG Kastamonuspor Başkanı Enes Ege Aygün, “Kongremiz Kastamonusporumuza ve şehrimize hayırlı olsun” dedi.