HER KURBAN LÖSEMİLİ ÇOCUKLARA CAN!

VEKÂLETEN KURBAN BAĞIŞLARI

“MUTLU ET” PAKETLERİNE DÖNÜŞÜYOR

 

LÖSEV 15 yıldır Türkiye’de vekâleten kurban kesimi yaptırıyor ve etini lösemili ve kanserli çocuklar ve ailelerine; ihtiyaç sahibi yetişkin kanser hastalarına dağıtıyor. LÖSEV bu yıl için Vekâleten Kurban Bağışı fiyatlarını 2.800 TL olarak açıkladı. Ayrıca Niyet Bağışları ile de yoğun bakım tedavilerinden kan ve trombositlerine, yurt dışı ilaçlarından evlerindeki beyaz eşyalara mutfaktaki bulgurlarına, kitaplarından oyuncaklarına, tatil kamplarına kadar ihtiyaçlarını karşılamaya çalışarak sadece hayat kurtarmıyor yaşama da bağlıyor.

LÖSEV Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı, 2006 yılından bu yana vekâleten kurban kesiyor ve etini kayıtlı hastalarına ihtiyaçları oranında eşit ve düzenli dağıtıyor. Kurbanlık vasfına haiz küçükbaş veya büyükbaş olarak kesimler en modern kesimhanelerde, dini esaslara uygun şekilde Kurban Bayramı’nın bir, iki ve üçüncü günlerinde; adak kurbanları ise arife günü gerçekleşiyor.  Diyanet İşleri Başkanlığı’nın icazet, cevaz ve esaslarına uygun gerçekleşen kesimler LÖSEV yetkilileri, din görevlisi, veteriner hekim, noter yetkilisi, kalite güvence sorumlusu, kasap ve et sorumlularından oluşan bir ekip huzurunda vekâlet veren bağışçıların isimleri tek tek okutularak ve kan akıtılarak gerçekleştiriliyor.

 12 AY TAZE “MUTLU ET” PAKETLERİ 

Türkiye’de kesilen ve dağıtılan kurban etinin bir kısmı dinlendirilerek bayram içinde, kalanı ise kesen kurumlara emanet edilerek 12 ay boyunca vakumlanmış ambalajlarda taze et ve et ürünleri şeklinde LÖSEV’e kayıtlı ailelere ulaştırılıyor. Kesilen kurbanlıkların etleri Türkiye genelinde sayıları 60 bine yakın LÖSEV’e kayıtlı ailelerden sosyal incelemeleri tamamlanan ve ihtiyaçlarına göre sıralanan ailelere yıl içinde düzenli ve eşit olarak kuşbaşı, parça et, biftek olarak dağıtılıyor.

NİYET BAĞIŞLARI İLE HAYAT VERİLİYOR

LÖSEV kayıtlı ailelerinin %87’sinin asgari ücret ve altı gelire sahip olduğunu duyuruyor. Vekâleten Kurban Bağışlarıyla sağlanan et desteği tedavi sürecinde protein ağırlıklı beslenmesi gereken Lösemili Çocuklara can olurken, Maddi Bayram Bağışları da LÖSEV’in kalıcı eserlerine kaynak olarak 60 bini aşkın Lösemili ve Kanserli Çocuk ve ailesine; yetişkin kanser hastalarına hayat veriyor. Bu bağışlar ile yurtdışı ilacından yoğun bakım tedavisine, trombosit ve kan ihtiyaçlarından evindeki beyaz eşyalarına, ayakkabısından oyuncağına, bilgisayarından kitabına, eğitim bursundan tatil kampına kadar birçok ihtiyaçların çözümü ile her an yanlarında olarak LÖSEV Ailelerine ulaştırılıyor.

DESTEKLERLE %20’LERDEN 94’LERE ULAŞAN BAŞARI

1990’lı yıllarda lösemide tedavi başarısı %20 civarındayken bugün kişiye özel tedaviler, sağlıklı beslenme ve bakımla LÖSEV’in Ankara’daki LÖSANTE Hastanesi’nde tedavi başarı oranı %92+2’lere (kemik iliği) ulaşmış durumda; gönüllü ve bağışçılarının destekleri ile %100’e ulaşmak hedeflenmektedir. Sizler de Niyet ve Vekâleten Kurban Bağışınızı kolaylıkla LÖSEV’e yapabilirsiniz. LÖSEV’in Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Eskişehir, Antalya, Adana, Samsun, Kayseri irtibat ofislerine giderek, bankalardaki bağış ekranlarından sadece “LÖSEV” diyerek  www.losev.org.tr üzerinden online ya da 0 312 447 06 60 no’lu telefondan ulaşarak gerçekleştirebilirsiniz.