“Herkes için adalet”

Kastamonuspor 1966 Teknik Direktörü Ziya Doğan, Menemen maçını saha dışındaki etkenlerden dolayı kazanamadıklarını söyledi.

Bu zor deplasmandan 1 puanla dönmelerinin ilk etapta herkese güzel gelebileceğini söyleyen Ziya Doğan, ancak maç dışında gelişen sebeplerden dolayı üzülen taraf olduklarını belirtti.

Ziya Doğan, maçı katleden hakem Serdar Akkoçoğlu için özellikle ikinci yarıda sahada çok farklı bir yönetim sergilediğini ifade etti.

Menemen beraberliği ile haftayı beşinci tamamlamalarının engellendiğini de söyleyen Ziya Doğan, “Maç bizim için ne kadar önemliyse, rakip Menemen Belediyespor için de o kadar önemliydi. Aradaki 5 puan fark 2 puana düşebilir, sezona şampiyonluk hedefiyle başlayan rakibimiz Menemen Belediyespor bir yada iki hafta sonra Play-Off potasının dışında bile kalabilirdi. Bu nedenle her açıdan iyi hazırlanmışlar. Her türlü hazırlanmışlar. Galibiyeti kaçıran taraf olduk. Çok net üç yada dört gol pozisyonu yakaladık. Menemen Belediyespor deplasmanından 1 puanla dönmek görüntüde güzel ama maç sonunda tüm oyuncularımız, yöneticilerimiz ve biz çok üzgündük. Çünkü galibiyeti net olarak kaçıran taraftık. Bugün artık ligin en iyi takımlarıyla deplasmanda berabere kaldığımızda üzülüyoruz. Bu bizim nereden nereye geldiğimizi gösterir. Bu hafta 5’inciliğimiz ertelendi. Ama önümüzdeki maçları kazanıp Play-Off potasına gireceğiz” dedi.

Maçın ikinci yarısında bambaşka bir hakemin sahaya çıktığını, iki penaltılarını vermediği gibi haksız yere İbrahim Kaş’ı oyundan attığını belirten Ziya Doğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Hasan Ayaroğlu son adamı geçip gole giderken düşürüldü. Rakip kırmızı kart gördü ve 10 kişi kaldı. 1-0 galiptik ve rakibimiz 10 kişiydi. Hakem verdiği bu kararın etkisinde kaldı ve aleyhimize Türkiye liglerinde göremeyeceğim bir penaltı kararı verdi. Kimsenin hiç bir şey görme imkanının olmadığı, ani gelişen bir karambolde ayrıca kol açık olmamasına rağmen rakip takım oyuncuları penaltı diye bağırdığı için hakem beyaz noktayı gösterdi. Maçın ikinci yarısında çok farklı bir hakem vardı, apayrı bir hakem sahaya çıktı. Hasan Ayaroğlu’nun ceza sahası içinde düşürülmesi yüzde yüz penaltıydı ama vermedi. Hakem İbrahim Kaş’ı atarak dengeyi sağladı. İbrahin Kaş ile hava topu mücadelesine çıkan oyuncu oyuncumuza hem dirsek atarak burnunun kanamasına ve dudağının açılması yol açıyor hemde onun oyundan atılmasını sağlıyor. El hareketi çekerek “başardım” diyor. Burnu kanayan, darbe alan İbrahim Kaş ama atılanda İbrahim Kaş. Rakibe karambolde penaltı çalan hakem Kerem Şeras’ın ceza sahası içinde düşürüldüğü pozisyonu ceza sahası dışına çıkartıyor. Kullandığımız serbest atışta da top direkten dönüyor. İkinci yarı hakem yönetime adına çok komik şeylerle karşılaştık. Biz burada Karşıyaka’yı mağlup ettik ama İzmir’de bize sahalarını açtılar. İdman sonrası kapıda karşılayıp çay ikram ettiler. İşte futbolun güzelliği budur. Futbol Federasyonu kulüplerin başta deplasman olmak üzere oynadıkları maçları kamerayla çekmesine, kayıt etmesine izin vermelidir. Ben bir teknik adam olarak art niyet aramıyorum, insanlık hatası diye geçiştiriyorum. Ben sahaya çıkarım, işime bakarım. Futbol takımımı en iyi şekilde hazırlarım. Futbolcularımı bu tür şeylerden uzak tutmaya çalışıyorum. İşlerine bakmaları, daha ciddi çalışmaları ve önümüzde çok daha zorlu maçlar olduğu konusunda sık sık uyarıyorum. Ama lütfen adalet. Kendimiz için değil, herkes için adalet diyorum.”