“Bu şehrin hakkını kimseye yedirmeyiz”

Kastamonuspor 1966 Kulüp Başkanı Metehan Babaş, Menemen’de 2 puan kaybetmelerine yol açan hakem hataları karşısında ateş püskürdü.

1461 Trabzon ve Karşıyaka maçındaki yönetimlerde art niyet aramadıkları hakem hatalarının Menemen Belediyespor maçında artık bardağı taşırdığını söyleyen Metehan Babaş kimsenin Kastamonu gibi büyük bir şehrin kaderiyle oynayamayacağını söyledi.

Zorlukları aşarak bugünlere geldiklerini söyleyen Metehan Babaş, sonuna kadar Kastamonu’nun hakkını arayacaklarını belirterek şunları söyledi: “Yılmayacağız, yıkılmayacağız, dik duracağız ve başaracağız. Herkesin herşeyin adaleti şaşar ama Allah’ın adaleti şaşmaz. Biz bu yola inanarak çıktık. Bir Anadolu şehrinin sportif başarısını tüm Türkiye’ye kanıtladık. Ama görüyoruz ki bu başarıya destek olmak yerine köstek olanlar var. Başka hesapların peşinde olanlar var. Hiç bir zaman camia olarak saygımızdan, dürüstlüğümüzden ödün vermedik ama kimse de bunu haksızlığa karşı susacağız, sessiz kalacağız zannetmesin. İnanarak çıktığımız bu yolda koskoca bir şehir tek yürek oldu. Kimseden haksız birşey talep etmedik, kimsede bizim hakkımızı yemesin. Kişisel bir çıkar uğruna önümüze taş koymasın. Biz bu günlere ne zorluklarla geldik. Haklı mücadelemizde başarıya ulaştık. Son dönemde ulusal basında hergün Kastamonuspor 1966 konuşulur oldu. Demekki bu da bazı kesimleri rahatsız etmiş olmalı ki son maçlarda bariz hakem hatalarına maruz kalıyoruz ve göz göre göre başarımız engellenmek isteniyor. Kimse suskunluğumuzu yanlış anlamasın. Suskunluğumuz asaletimizdendir. Koskoca bir şehri hiçkimse göz ardı edemez ve hakkıyla mücadele edip Türk futbol camiasına örnek olan bu şehrin markası Kastamonuspor 1966’yı haksızlıklara kurban edemez. Bu yarışta bizde varız ve hakkımızı sonuna kadar savunacağız.”