“İlimizdeki en büyük mağdur biziz”

Özel Uğurlu Hastanesi’nin kurucusu ve sahibi Dr. Atıf Uğurlu, “FETÖ’nün ve 15 Temmuz’un Kastamonu’daki en büyük mağduru ben, hastanem ve çalışma arkadaşlarımdır” dedi ve konuyla ilgili bugüne kadar bulunduğu suç duyurularıyla ilgili henüz hiç bir dava açılmadığını vurguladı.
 

Özel Uğurlu Hastanesi’nin kurucusu ve sahibi Dr. Atıf Uğurlu, FETÖ’nün Kastamonu’daki en büyük mağduriyeti kendilerine yaşattığını söyledi.
Dr. Uğurlu, Atıf Uğurlu, 15 Temmuz darbe girişiminin birinci yılı nedeniyle görüşlerini açıklarken, hizmete sokulmasının engellendiğini belirttiği Uğurlu Royal Hospital’ın, 15 Temmuz’un Kastamonu’daki en önemli harabesi olduğunu kaydetti ve
“Bundan beş yıl önce mağduriyetimizi her defasında dile getirmeye ve anlatmaya çalıştık. Ancak o günlerde bize inanan kimseyi bulamadık. İşte geldiğimiz noktada ayan, beyan her şey ortada” dedi.
Dr. Atıf Uğurlu, şöyle konuştu:
“Bizimle ilgili kararları veren mahkemenin yargıçları, savcıları şimdi hepsi Cezaevi’nde. Telefonlarımızı dinleyen emniyet müdürleri ve polisler de Cezaevi’nde. Hakkımızda düzmece raporlar hazırlayan Adli Tıp doktorları da ya görevinden alındı, ya da Cezaevi’nde. Bu yapının sivil ayakları da aynı sonu yaşadı. Benim son iki yıldır ciddi anlamda suç duyurularım var. Hatta bu suç duyurularımızı Cumhurbaşkanımıza da ilettim. Ancak bu suç duyurularım ile ilgili henüz bir dava bile açılmış değil. Kastamonu’da 15 Temmuz’un en büyük mağduru ben, hastanem ve çalışma arkadaşlarımdır.
15 Temmuz gecesi vatanımız uğruna gözünü kırpmadan canını ortaya koyan şehitlerimiz başta olmak üzere, bugüne kadar vatanımızı müdafaa eden bütün aziz şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, tedavisi devam eden gazilerimize acil şifalar temenni ediyorum.”