“İstiklal ve istikbalimiz için HER DAİM TEYAKKUZDAYIZ”

Büyük Zafer’in 97. Yıldönümü olan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı dün ulusça gururla kutladık. Bizlere bağımsızlığımızı ve cumhuriyetimizi armağan eden Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşı tüm şehit ve gazilerimizi dün bir kez daha minnetle andık.

Garnizon Komutanı Per. Alb. Gamze Aydoğdu, törendeki konuşmasında TSK’nin her zaman görevinin başında ve Türk milletinin emrinde olduğunu vurguladı ve “Tarih boyunca nice savaşlar yaşayan bu coğrafyanın evlatları olarak, istiklal ve istikbalimiz için her daim teyakkuzda kalacak, kutsal vatan topraklarını ilelebet muhafaza ve müdafaa edeceğiz” dedi.

 

Büyük Zafer’in 97. Yıldönümü olan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı dün ulusça gururla kutladık. Bizlere bağımsızlığımızı ve cumhuriyetimizi armağan eden Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşı tüm şehit ve gazilerimizi dün bir kez daha minnetle andık.

Kutlamalar Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtı’nı çelenk konulmasıyla başladı. Çelenk sunma töreninin ardından Vali Yaşar Karadeniz, Garnizon komutanı P.Alb.Gamze Aydoğdu ve  Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu ile birlikte saat Valilik binasında tebrikleri kabul etti. Kutlamalar ise Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşti. Zafer Bayramı etkinliklerine milletvekilleri Metin Çelik ve Hasan Baltacı, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Ahmet Hamdi Topal da katılım sağladı.

Kutlamalarda Jandarma’nın köpek timlerinin özel gösterisi ile Jandarma Komando Bölüğü tarafından icra edilen silahlı gösterisi ise büyük beğeni topladı. Kastamonu Belediyesi Halkoyunları ekibinin Sepetçioğlu gösterisinin de yer aldığı kutlamalarda günün önemiyle ilgili konuşmayı ise Garnizon Komutanı Per. Alb. Gamze Aydoğdu gerçekleştirdi.

30 Ağustos zaferinin milletimiz için birlik ve beraberlik duygusu ile bağımsızlık tutkusunun abideleştiği bir onur ve gurur kaynağı olduğunu söyleyen Albay Gamze Aydoğdu, “Tarih boyunca nice savaşlar yaşayan bu coğrafyanın evlatları olarak, İstiklal ve İstikbalimiz için her daim teyakkuzda kalacak, sizlerden almış olduğumuz, güç, azim ve ilham ile bize emanet ettiğiniz kutsal vatan topraklarını ilelebet muhafaza ve müdafaa edeceğiz. Bağrından çıktığımız yüce Türk milletine en güzel şekilde hizmet etmek ve güvenine layık olmak için, ‘Ölürsem şehit, kalırsam gazi’ anlayışıyla aralıksız yürütülen terörle mücadele harekatına en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar azim ve kararlılıkla devam edeceğiz. Etkin ve caydırıcı saygın Türk Silahlı Kuvvetlerinin fedakar ve kahraman mensupları yüreğinde taşıdıkları vatan ve millet sevgiyle, benliklerine işlenen yüksek milli değerler ve üstün disiplin anlayışıyla her zaman görevinin başında ve asil Türk milletinin emrindedir” şeklinde konuştu.

Türkiye Cumhuriyeti’nin ve yüce Türk milletinin düşmanlarının birinci hedefinin Türk Silahlı Kuvvetleri olduğunu da söyleyen Aydoğdu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Amaçları Türk Silahlı Kuvvetleri’ni bağrından çıktığı Türk milletinin gözünde itibarsızlaştırmaktır. Bu maksatla tüm düşmanlarımız uzun bir süredir, planlı olarak Türk Silahlı Kuvvetleri’ne karşı kara propaganda uygulamışlardır. Bunun için Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünüp, parçalanmasını isteyen düşmanlar, devlet yapımızdaki bütün önemli kurumlarda olduğu gibi, içimize özenle yerleştirdikleri hain, işbirlikçilerini kullanarak, Türk Silahlı Kuvvetlerinde çalışan, vatansever, çalışkan, devletine, milletine, vatanına sadık personelini sahte belgelerle, asılsız suçlamalarla, kurdukları kumpaslarla tasfiye ederek, kendilerinin yönetim kadrolarını oluşturmaya çalışmışlardır. Cumhuriyet tarihinin en büyük ihaneti olan 15 Temmuz kalkışmasını tertip etmişlerdir. Ancak Türk Silahlı Kuvvetleri’nin vatansever, sadakatli ve liyakatli evlatları, büyük bir çoğunluğuyla bu hain girişime karşı gelmiş, milletiyle el ele vererek, Cumhuriyet ve demokrasisine sahip çıkmış ve kendi içinde, ülke genelinde hain kalkışmayı ezip geçmiştir. 15 Temmuz FETÖ/PYD kalkışması bizim için çok önemli, ibret alınması, sonuç çıkarılması gereken hain bir olaydır. Devletin bu zor coğrafyada varlığını devam ettirmesi, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet payidar kalması için, yüce Türk milletinin sevgisini, güvenini ve desteğini almış güçlü bir orduya sahip olmamız zorunludur. Kurtuluş Savaşı’nda Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, milletiyle birlikte, topraklarına sahip çıkan Türk Silahlı Kuvvetlerimiz bugünde ülkemizin huzuruna kasteden teröristlerle, son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar mücadeleye devam edecektir.”