İstiklal Yolu GSK lige katılmıyor

  • “Destek istediklerimiz sadece akıl verdi”

Kadınlar Basketbol Bölgesel Ligi’nde ilimizi temsil etmeye hazırlanan Kastamonu İstiklal Yolu Gençlik ve Spor Kulübü, lige katılmama kararı aldı. Yapılan ziyaretler ve müracaatlarına rağmen destek bulamadıklarını açıklayan kulüp yönetimi, destek istedikleri kişilerin sadece akıl verdiklerini ifade etti.

Kulüpten yapılan açıklamada şunlar söylendi:

“Kastamonu İstiklal Yolu Gençlik ve Spor Kulübü KBBL’ne başvurmama kararı almıştır. Kastamonu’da yaptığımız ziyaret ve görüşmelerimize, ilgili kurum ve kuruluşlara da müracaat etmemize rağmen destek alamadık. Kızlarımızın basketbol oynaması için bizler çabaladık. Öğretmenler tarafından kurulan bir kulüp olarak elimizden geleni yaptık. Kenar yönetimimiz geçtiğimiz sezon gönüllük esasıyla çalışmış, bu sene de gönüllü olarak çalışmaya devam edecek olmalarına rağmen takımımız Kastamonu’dan ve iş adamlarından destek görememiştir. Kastamonu kendi öz çocuklarına destek olmamıştır. Geçen sezon Kastamonu Allstar SK olarak lige katılan bu sene de Kastamonu İstiklal Yolu GSK adıyla A takım faaliyetine devam etmek isteyen kulübümüz maalesef sezon içinde yolun ötesini göremediği için, yolunu aydınlatanlar olmadığı için lige katılamamıştır. Kapısını çaldığımız, destek istediğimiz herkes akıl vermiş ama destek vermemiştir. Teşekkürler Kastamonu…”

Kulüp Başkanı Emrah Avcı da yine kulüp sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Yıllar önce atılan bir gazete başlığı geliyor aklıma ‘Kastamonuspor mu? Kastamonu’da spor mu?’ Anlamak artık çok daha kolay… Tabii ki şehrin takımı önemli, futbol ayrı bir ekonomi ama 8-10 yılda bir aynı döngüyü yaşayan bir sistem bence artık öz çocuklarına değer vermeli. Bir de hentbol var… Hedefleri belli Avrupa Şampiyonu olmak… Bu iki takımda kaç tane öz çocuğumuz spor yapıyor çok merak ediyorum.

Kastamonu kadar yabancı hayranı başka şehir görmedim. Kendi çocuklarını ötekileştiren başka şehir var mı acaba?” dedi.