İstiklal Yolu GSK’da sezon hazırlığı

Kadın basketbolundaki temsilcilerimizden İstiklal Yolu Gençlik ve Spor Kulübü, geçtiğimiz gün yaptığı idmanla 2020-2021 sezonunun hazırlıklarına başladı.

Kadınlar Basketbol Bölgesel Ligi’nde mücadele edecek olan İstiklal Yolu’nun yönetimi, geçtiğimiz sezon ligi tanıdıklarını ve bu sezon geçtiğimiz sezondan daha iyi sonuçlar elde edeceğine inandıklarını kaydetti.

Kulüp Başkanı Emrah Avcı, Başkan Yardımcısı Rasim Koyuncu, Antrenör Binnur Çelebi ve takım kaptanı Elif Demir; gelecek sezon öncesinde açıklamalarda bulundu.

Hedeflerinin ligi orta sıralarda bitirmek olduğunu söyleyen Kulüp Başkanı Emrah Avcı, Play-Off’lara da işaret ederek; “Takımımızın yüzde 80’i Kastamonu’da ikamet eden Kastamonulu çocuklar. Kastamonu’nun alt yapısından yetişmiş çocuklar. Geçen sene acısıyla tatlısıyla bu ligdeki ilk sezonumuzu geçirdik, ligi tanıdık; bu sezon hedef koyduk. Koyduğumuz hedef doğrultusunda da sezonu başlattık. Hedefimiz bu sezonu orta sıralarda bitirmek. Ligin statüsü henüz kesinlik kazanmadı, eğer statü beklediğimiz gibi olursa Play-Off’a kalmayı hedefliyoruz. Play-Off’a kaldıktan sonra da hedefimiz tamamlanmış olmayacak, her zaman üstü zorlayacağız” dedi.

Kulüp Başkan Yardımcısı Rasim Koyuncu ise yaptığı değerlendirmede şu ifadeleri kullandı: “Federasyona statüyü sorduğumuzda, bu sene pandemiden dolayı 5’erli grup olabileceğini söyledi. Henüz kesin bir şey yok. Biz Kastamonu’nun gençlerine şans vermek istiyoruz, yüksek bütçeli transferler yapmayı düşünmüyoruz. Biz kendi sporcularımızı kazanmak, alttan gelen sporculara da örnek olmalarını sağlamak niyetindeyiz. İnşallah bu sene düşüncemiz doğrultusunda orta sıralarda sezonu tamamlayacağız.”

İstiklal Yolu Gençlik ve Spor Kulübü Antrenörü Binnur Çelebi, geçtiğimiz sezona göre daha iyi sonuçlar alınmasını ümit ettiğini belirterek; “Kadromuzda daha çok Kastamonu alt yapısından sporcularımız var. Düzce’den bir transferimiz oldu. Şu anda 2 oyuncuyla daha görüşmemiz devam ediyor. Kastamonu dışından 3-4 sporcumuz olacak. Amacımız geçen senenin üzerine koyarak Play-Off’lara kalmak. Bir üst lig ise neden olmasın? Geçen sene hiç transferimiz olmadı, ligi tanımış olduk, bu sene daha iyi olacak diye temenni ediyoruz” dedi.

Takım kaptanı Elif Demir ise şu ifadelere yer verdi: “Yeni bir sezona başladık. Umarım çok güzel bir sezon geçireceğiz. Takımımıza yeni katılan isimler oldu. Eski sporcu grubumuzla güzel bir arkadaşlık ortamı kurulmuştu, şimdi de öyle, birbirimize değer veriyoruz. Bu birliktelik başarıyı getirecektir diye umuyorum.”