Sivas’ta Kastamonu hazırlıkları

TÜRKİYE HENTBOL FEDERASYONU KADINLAR SÜPER LİG'İN YENİ TEMSİLCİSİ SİVAS BELEDİYESPOR, LİGİN ÜÇÜNCÜ HAFTASINDA SAHASINDA OYNAYACAĞI KASTAMONU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE GENÇLİK SPOR KULÜBÜ MAÇININ HAZIRLIKLARINA DEVAM EDİYOR. (MUSTAFA KOÇYİĞİT - OĞUZHAN SARZEP/SİVAS-İHA) Sivas Belediyespor kadın hentbol takımı antrenörü Doğan Ardahanlı, ligin üçüncü haftasında oynayacakları Kastamonu Büyükşehir Belediye Gençlik Spor Kulübü maçının zor geçeceğini söyledi.

Hentbolda Kastamonu Belediyespor’un hafta sonu karşılaşacağı Sivas Belediyespor, hazırlıklarını sürdürüyor.

Antrenör Doğan Ardahanlı, “Bizim için tüm maçlarımız zorlu. Geçen hafta İzmir maçında oynadığımız oyunu tekrar etmek istiyoruz. Daha da üstüne koyarak tabii ki. İzmir maçında iyi top oynadık ama sonucunu alamadık. 3 sayı farkla yenildik. Kastamonu iyi takım. Geçen sene Avrupa liglerinde oynadı. Bu sene yine Avrupa’da oynayacaklar. 8 yabancı oyuncuları var, ama bizim takımımız hangi maç, hangi takım olursa olsun Sivas’ı en iyi şekilde temsil etmek için oynuyor. İnşallah maçımız iyi geçer. Bu hafta her gün idman yaparak cumartesi günü oynayacağımız maça hazır olmak istiyoruz. Bu hafta tam takım oynayacağız. Geçen hafta sağ kanat oyuncumuz yoktu sınavı sebebiyle. Daha iyi oyunla bir şeyler yapmaya çalışacağız. İnşallah iyi geçer. Biz geçen haftadan daha iyi olmak istiyoruz. İnşallah bunun karşılığını alırız” diye konuştu.

Takımın pivot oyuncusu Ayşe Küçükdağ ise Kastamonu maçından galibiyetle ayrılacaklarına inandığını vurgulayarak, “Bu hafta daha iyi çalışıyoruz. Geçtiğimiz maçta çok iyiydim ama ne yazık ki kırmızı kart görerek atıldım. Bu hafta takımımız daha iyi bir performans gösterecek. Gücümüz yettiği kadarıyla elimizden geleni yapacağız. Takımıma güveniyorum. Bu maçta inşallah hedefimiz galibiyet olacak. Buna inanıyoruz ve istiyoruz” dedi.