İstiklal Yolu Milli Parkı gelişme planı toplantısı

İstiklal Yolu Tarihi Milli Parkı’nın Uzun Devreli Gelişme Planı taslak çalışması tamamlandı ve ilgili kurum, kuruluş, STK’ların görüş ve önerilerine sunuldu. Bu çerçevede KUZKA’nın ev sahipliğinde Vali Yaşar Karadeniz’in de katılımıyla İstiklal Yolu Tarihi Milli Parkı Gelişme Planı toplantısı düzenlendi.

Toplantıya Belediye Başkanı Vekili Nuray Çolak, ilgili İlçe Kaymakam ve Belediye Başkanları, Doğa Koruma ve Milli Parklar Daire Başkanı Şeref Dağdelen, Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) 10. Bölge Müdürü Hasan Başyiğit, KUZKA Genel Sekreteri Serkan Genç, kuruluş müdürleri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri  katıldı.

Vali Yaşar Karadeniz, toplantıda yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Bu güzergâh bizim için birçok yönden önemli. Gelişme planı tamamlandıktan sonra o plan doğrultusunda yapılacak olan işler, yatırımlar, verilecek olan hizmetler yolun canlanmasını sağlayacaktır. Bu planda nerede hangi hususun olduğu ile ilgili konular eminim işlenecektir, fakat İstiklal Yolu denilince herkesin aklına İnebolu geliyor. Bu tarihi milli parkın müdürlüğünün yönetim biriminin de İnebolu’da kurulması gerektiği hususu da plana işlenmelidir diye düşünüyorum. Yönetim merkezi orası olmalı.”