Jandarma’nın gözbebekleri

İl Jandarma Komutanlığı’nın göz bebekleri olan Hırçın ve Füme adlı köpekler katıldıkları operasyonlardaki başarılarıyla kendilerine gösterilen sevgi ve ilgiyi fazlasıyla haketmiş durumda. Narkotik köpeği olan Hırçın uyuşturucu satıcılarına göz açtırmazken, iz takip köpeği Füme ise kayıp vatandaşların bulunmasında kurtarma ekiplerinin en büyük yardımcısı oldu.

 

NARKOTİK KÖPEĞİ (HIRÇIN)

Kastamonu İl Jandarma Komutanlığı bünyesinde görev yapan köpek timleri, Kastamonu’daki görev süreleri boyunca gerçekleştirdikleri operasyonlardaki başarılarıyla dikkat çekiyor.

Suçluların korkulu rüyası olan köpeklerden Uz. J.V. Kad.Çvş Hüseyin Akyıldız sorumluluğundaki 3 yaşlı Pointer cinsi uyuşturucu madde arama köpeği “Hırçın” iki yıllık görev süresi boyunca Kastamonu’da 58 kilogram esrar maddesi, 25 bin 245 adet sentetik hap, 780 gram da bonzai maddesinin bulunmasını sağladı.

İZ TAKİP KÖPEĞİ (FÜME)

J.Uzm.Çvş. Cemil Güler sorumluluğundaki Labrador cinsi 4 yaşındaki “Füme” adlı iz takip köpeği ise 1 yıllık görev süresi içerisinde il genelinde 17 kayıp şahsın bulunmasını sağladı.