K.Irak’tan acı haber

2 şehidimiz var

  • Irak’ın kuzeyindeki Gara bölgesinde devam eden Pençe Kartal- 2 harekatında teröristlerle çıkan çatışmada, Piyade Komando Yüzbaşı Burak Coşkun ile Muhabere Astsubay Kıdemli Çavuş Harun Turhan şehit oldu. Çatışmada 4 askerimiz ise yaralandı.

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Irak kuzeyi Gara bölgesinde başlatılan Pençe Kartal- 2 Harekatı’nda 10 Şubat 2021 tarihinde teröristlerle çıkan çatışma sonucunda 2 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 4 kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmış ve derhal hastaneye sevk edilmiştir. Bölgede tespit edilen hedefler hava harekatı ile isabetle vurulmuş, terör örgütünün söz konusu bölgedeki varlığına ağır bir darbe indirilmiştir” denildi.

Şehit Komando Yüzbaşı Burak Coşkun ve Astsubay Harun Turhan için ilk tören; Şırnak’taki 23. Piyade Tümen Komutanlığında yapıldı.

Şehitlerimizin cenazeleri törenin ardından toprağa verilmek üzere Ankara’ya uğurlandı. Astsubay Harun Turhan 29 yaşındaydı. Şehit olduğu haberinin ulaştığı Ankara’daki baba ocağına Türk bayrakları asıldı. Turhan, dün Ahmet Hamdi Akseki Camii’ndeki törenin ardından defnedildi.

46 yaşındaki Komando Yüzbaşı Burak Coşkun ise evli ve 1 çocuk babasıydı. Coşkun’un cenazesi de dün Başkent’in Yenimahalle ilçesindeki törenin ardından son yolculuğuna uğurlandı.