Havva 5 kişiye hayat verdi

Doğanyurt’ta intihar girişiminde bulunan ve kaldırıldığı hastanede beyin ölümü gerçekleşen 18 yaşındaki Havva Yaman’ın ailesi tarafından bağışlanan organları, önceki gece askeri uçakla Kastamonu’ya gönderilen özel ekip tarafından alınarak Ankara’ya götürüldü.

Doğanyurt’ta intihar girişiminde bulunan ve beyin ölümü gerçekleşen 18 yaşındaki Havva Yaman’ın organları 5 kişiye hayat verecek.

Alınan bilgiye göre, bir süre önce silahla intihar girişiminde bulunan ve Kastamonu Devlet Hastanesine kaldırılan Yaman’ın beyin ölümünün gerçekleşmesi üzerine organları, ailesince bağışlandı.

Yaman’ın organlarını almak için Ankara’dan bir sağlık ekibi, Türk Hava Kuvvetlerine ait askeri uçakla Kastamonu’ya geldi.

Ekip, Kastamonu Devlet Hastanesinde yaklaşık 3 saat süren operasyon sonunda Yaman’ın organlarını alarak, Ankara’ya hareket etti.

Yaman ailesi kızlarının kalp, böbrek ve karaciğeri ile kornealarının Ankara’da organ nakli bekleyen hastalara nakledileceğini belirtti. AA

 

Havva’nın organlarını
Araçlı kaptan taşıdı

18 yaşında hayata veda ederken 5 kişiye hayat veren Havva’nın ailesi tarafından bağışlanan organlarını almak için Kastamonu’ya gelen ekibi taşıyan Türk Hava Kuvvetleri’ne ait nakliye uçağının kaptan pilotu hemşerimiz çıktı.
Araçlı Pilot Yüzbaşı Çetin Çolak’ın kaptanlığını yaptığı uçak, Kastamonu Havalimanı’ndan dün sabaha karşı 04.00 sularında havalanıp Ankara’ya döndü. (Haber Servisi)