KAR YOLLARI KESTİ

Bölgemiz genelinde etkisini sürdüren kar yağışı karayolu ulaşımını bloke etti. Önceki akşam İstanbul ve Ankara geliş gidişleri kesilince bu güzergahlarda kilometrelerce araç kuyrukları oluştu.

Kastamonu’dan İstanbul’a gitmekte olan otobüslerin yolcuları Karabük’teki öğrenci yurtlarında barındırılırken, şehrimiz de mola vermek zorunda kalan şehirlerarası otobüslerin yolcularını aynı şekilde konuk etti.

Şehirlerarası yolların yoğun kar yağışı ve beraberinde getirdiği kazalarla birlikte geçit vermez hale geldiği günün akşamında ilimizdeki ilçe bağlantılarında da benzer durumlar yaşandı. Cide ve Çatalzeytin yolları çığ düşmesi sonucu kapandı.

İl genelindeki kapalı köy yolu sayısı ise 631’e yükseldi. Artık sadece köylerde değil ilçe merkezlerinde de insanlar evlerine hapsolmuş durumda. Küre ve Ağlı ilçe merkezlerinde 1,5 metreye ulaşan kar kalınlığı yüksek kesimlerde 2,5 metreyi aştı.

Emniyet ve Jandarma ekipleri yolda kalan sürücülerin imdadına yetişmek için yoğun çaba sarf ediyor. Karayolları, Özel İdare, DSİ, Orman ve belediyelere ait iş makineleri kapalı olan yolları açmak için, EnrerjiSA ekipleri ise arızaları gidermek için  aralıksız mücadele içerisinde.