Karne sevinci

2021-2022 eğitim öğretim yılının birinci döneminde karneler dün düzenlenen törende öğrencilere verildi. Vali Avni Çakır, Candaroğulları İlkokulu’nda düzenlenen karne törenine katılarak öğrencilerle karne heyecanını paylaştı.

Karne dağıtım törenine ayrıca, AK Parti Milletvekili Metin Çelik, Belediye Başkanı Opr. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu ve il protokolü de katıldı.

Çocuklarla karne heyecanını paylaşan Vali Avni Çakır, “Bugün çocuklarımızın özlemle beklediği karne sevincine ortak olduk, çocuklarımıza karnelerini verdik.  Geçen sene uzaktan eğitimden sonra okullarımız çok ıssız kalmıştı. Bu sene yüz yüze eğitimle beraber sadece okullar değil tüm şehir canlandı. Onların cıvıltısı ile beraber her tarafa müthiş bir hayat verdiler. Bugün de Candaroğulları İlköğretim Okulu’nda çocuklarımızın karne sevincine hep birlikte eşlik ettik. Hava şartlarımızda önümüzdeki süreçte biraz kar yağışının yoğun olduğunu gösteriyor. Kendilerine bu kış tatilinde ve sömestre tatilinde yapması gerekenler konusunda bir büyükleri olaraktan bazı tavsiyelerde bulunduk. İnşallah iki hafta sonra kazasız belasız yüz yüze eğitime kaldığımız yerden devam edeceğiz. Biz bu arda tüm müdürlerimize, idarecilerimize, öğretmenlerimize çocukların eğitimi noktasında gece gündüz emeklerinden dolayı ayriyeten teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu ise, “Karne zamanı; tatil, eğlence, dinlenme zamanı. Aynı zamanda eksiklikleri tamamlama, yeni döneme en iyi şekilde hazır olma zamanı. Bugün ülkemizin köylerinde, kasabalarında, ilçelerinde ve tüm illerinde karne mutluluğu yaşanırken biz de Kastamonu’muzda bu sevinci yaşayan kıymetli öğrencilerimizin heyecanlarının paydaşı olduk. Valimiz Sayın Avni Çakır ve saygıdeğer protokol üyelerimizle birlikte Candaroğulları İlkokulu’nda karne törenine katıldık. Tüm öğrencilerimize iyi bir tatil dönemi diliyor, yine bu dönemi başarı ile tamamlayan tüm öğretmen ve idarecilerimize emekleri için teşekkür ediyorum” dedi.