Özel Bireyler ve Görme Engelliler derneklerine VALİ JESTİ

Vali Avni Çakır, Kastamonu Özel Bireyler ve Aileleri Dayanışma Derneği ve Kastamonu Görme Engelliler Derneği üyelerini Ilgaz Yurduntepe’de ağırladı.

 

Kastamonu Özel Bireyler ve Aileleri Dayanışma Derneği Başkanı Hüriye Boyraz,  “Görme Engelliler Derneğimizle birlikte Sayın Valimiz Avni Çakır Beyefendi’nin misafiri olarak Ilgaz Yurduntepe gezimizde özellerim ve anneleri çok güzel bir gün geçirdik. Özel bireylerimiz sadece anne babaya değil bütün topluma emanetler,  bizlere ve yavrularımıza güzel bir gün armağan eden Sayın Valimiz Avni Çakır beyefendiye ulaşımda destek olan belediyemize ulaşım birimimize Yurdum Tepe işletmecilerimize kaptanlarımız Mehmet Bey ve Mustafa Bey’e özel bireylerim ve anneleri ile derneğim adına çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Cahit Kuşoğlu

Kastamonu Görme Engelliler Derneği Başkanı Cahit Kuşoğlu da “Çok güzel bir gün oldu. Görme Engelliler ve Özel Bireyler arkadaşlarımız olarak çok güzel eğlendiler. Biz görme engelliler olarak bu tür etkinliklerde ve faaliyetler de bulunuyoruz, bulunmaya da devam ediyoruz. Bu tür etkinlikler bizleri evlerimizden çıkarıp arkadaşlarımız ile bir araya gelmemizi sağladığı gibi bizleri de çok mutlu ediyor.

Bir taraftan da büyük bir farkındalık olduğunu düşünmüyoruz. Görme engelli olmak Ilgaz Yurduntepe’ye gitmeye engel değil dedik. Orada kızağa da bindik, görmüyoruz diye geri de duymadık. Düştük, kalktık ama yine de yolumuza devam ettik. Zaten hayat bizim için böyle. Düşüyoruz ama Rabbime de şükürler olsun, yolumuza bir şekilde devam ediyoruz. Buradan bize bu organizasyonu, Ilgaz gezisini düzenleyen Sayın Valimiz Avni Çakır Bey’e, ulaşım konusunda bize her zaman destek veren Sayın Belediye Başkanımız Galip Vidinlioğlu Bey’e ve ulaşım hizmetlerine, ayrıca Yurduntepe Tesisleri Müdürü Tuncay Sönmezışık Bey’e de teşekkür ediyoruz. Bundan sonra da Kastamonu Görme Engelliler Derneği ve Özel Bireyler ve Aileleri Dayanışma Derneği kardeş dernekler olarak bu tür etkinliklerde birlikte olmaya devam edeceğiz. Emeği ve katkısı geçenlere tekrar derneğim adına çok teşekkür ediyorum” diye konuştu. CM