KASGEG 7 yaşında

Kastamonu Genç Girişimciler Derneği (KASGEG) 7’nci yılına girdi. Genel merkezi İstanbul’da bulunan, Kastamonu’da şubesi ve Akademi öğrencileri ve 200’ü aşkın üyesiyle faaliyetlerine devam eden KASGEG, 2013 yılında “Kastamonu İçin Varız” sloganıyla kurulmuştu.

Derneğin genel merkezinden gönderilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“7. yıl önce ‘’Kastamonu İçin Varız’’ sloganıyla kurduğumuz derneğimizin 4 ana felsefesi vardır.

1) Memleketine faydalı olabilmen için memleketini karşılık sevmen gerek.

Bizler bu memleketin gençleri olarak her şeyin en güzeline layık Kastamonu’muzu karşılık seviyor ve Kastamonu’muzun bugünü ve geleceği için gece gündüz kafa yoruyoruz ve yormaya hız kesmeden devam edeceğiz.

2) Memleketine faydalı olabilmen için memleketini tanıman gerek.

Bizler bu memleketin gençleri olarak, Kastamonu’muzu ilçeleriyle ve Kastamonu dışındaki hemşehrilerimizle bir bütün olarak görüyor ve çalışmalarımızı bu doğrultuda yapıyoruz. Her geçen gün de memleketimizin her özelliğini tanımaya gayret gösteriyoruz ve göstermeye hız kesmeden devam edeceğiz.

3) Memleketine faydalı olabilmen için Ilgaz’dan ötesini de tanıman gerek.

Bizler bu memleketin gençleri olarak, az olsun benim olsun düşüncesiyle değil, büyük düşünerek hareket ediyoruz. Bu şehrin gençleri olarak sadece Kastamonu’da değil, Ilgaz’ın ötesinde de çevremiz olması gerektiğine inanıyor, memleketimizi şehir dışında da tanıtmaya gayret gösteriyoruz. Ayrıca bir Kastamonulu gencin yaptığı işlerle sadece Kastamonu’da değil, tüm Türkiye’de tanınabileceği potansiyelini taşıdığını düşünüyoruz.

4)  Memleketine faydalı olabilmen için donanımlı bir birey olman gerek.

Bizler bu memleketin gençlerinin ne kadar fazla donanıma sahip olurlarsa, Kastamonu’muzun da o kadar güçlü olacağı düşüncesindeyiz. 21. yüzyılın en önemli yetkinliğinin ‘’Bilgi’’ olduğunu düşünüyor ve bu düşünce doğrultusunda hareket ediyoruz. Kastamonuluların bilgi birikimiyle ve donanımlarıyla her zaman her konuda öncü olabileceğine yürekten inanıyoruz. Bilgi birikimi ve donamı olmayanlar ise memleketimize çok fazla katkı sağlayabileceklerine inanmıyoruz.

Derneğimizin kurulduğu günden bu yana hep söylediğimiz gibi, bizim amacımız doğup büyüdüğümüz Kastamonu’ya hizmet etmek. Bizler Kastamonu’nun birçok konuda kıymetli olduğunu biliyor ve Kastamonu’nun geleceğini çok önemsiyoruz. Ülkemiz birçok konuda değişim içerisinde. Bizlerde bu değişime ayak uydurmalı ve Kastamonu’nun bugünü ve geleceği için hamleler yapmalıyız. Bu hamleleri yapmamız için önce Kastamonu’ya inanmamız gerekiyor. İnanmazsanız, atacağınız adımların hiç bir anlamı olmaz. Bizler Kastamonu’ya yürekten inanıyoruz. Kastamonu’nun birçok konuda zirveye çıkacağından hiç ama hiç şüphemiz yok. İnanmak, başarmanın yarısıdır. Memleketimiz her şeyin en güzelini, en iyisini hak ediyor.

Bizler Kurucumuz ve Genel Başkanımız Zafer Küçükşabanoğlu öncülüğünde eğitimli, bilgili, vizyoner ve her şeyden önemlisi büyük düşünen genç girişimciler olarak memleketimiz için farklı ve ses getiren faaliyetlerimize devam edeceğiz. Çıktığımız yolun çok uzun olduğunun farkındayız. Üyelerimizle birlikte KASGEG’in uzun yıllar bu memleketimize hizmet edeceğini düşünüyoruz. Yürüdüğümüz bu yolda yanımızda olan tüm dernek üyesi arkadaşlarıma, bize her zaman destek olan ailelerimize, Kastamonu halkına çok teşekkür ediyoruz.

Derneğimizin 7. yılı KASGEG ailesine ve memleketimize hayırlı uğurlu olsun. Biz Kastamonu için var olduk, varız ve var olmaya devam edeceğiz.”