Kastamonu Ayşin öğretmene ağlıyor

YAKLAŞIK 40 METRELİK UÇURUMA YUVARLANAN OTOMOBİLİN SÜRÜCÜSÜ ÖĞRETMEN AYŞİN ŞENOĞLU OLAY YERİNDE HAYATINI KAYBETTİ. (VEDAT YUNUS İKİZOĞLU/KASTAMONU-İHA)

Yeni eğitim-öğretim yılı öncesi hazırlık semineri için görev yaptıkları Karadere İlkokulu’na gitmekte olan üç öğretmenin bulunduğu otomobil, Elyakut köyü yakınlarında 50 metre derinliğindeki yamaçtan uçtu.

Direksiyon başında fenalaşıp aracının kontrolünü kaybeden Ayşin Şenoğlu’nun can verdiği kazada, Nazan Gündoğdu ve Şerife Ünal yaralandı. Bel kemiğinde kırık olan Nazan Gündoğdu ameliyat edildi.

Galerici Mert Şenoğlu’nun eşi, GSİM emekli Şube Müdürü Muzaffer Şenoğlu ve KATSO emekli Sekreteri Nuran Şenoğlu’nun gelinleri olan iki çocuk annesi Ayşin Şenoğlu’nun ölümü, yakınlarını ve arkadaşlarını gözyaşlarına boğdu.

KASTAMONU’DA OKULA GİDEN ÖĞRETMENLERİN BULUNDUĞU OTOMOBİL, UÇURUMA YUVARLANDI. KAZADA 1 ÖĞRETMEN HAYATINI KAYBETTİ, 2 ÖĞRETMEN YARALANDI. (VEDAT YUNUS İKİZOĞLU/KASTAMONU-İHA)

Kastamonu dün güne, Tosya yolu Elyakut köyü mevkiinden gelen kaza haberiyle çok acı ve hüzün dolu başladı.
Yeni eğitim-öğretim yılı öncesi hazırlık semineri için görev yaptıkları Karadere İlkokulu’na gitmekte olan üç öğretmenin bulunduğu otomobilin Elyakut köyü yakınlarında 50 metre derinliğindeki yamaçtan uçtuğu ve bir öğretmenin can verdiği ikisinin yaralandığı haberi, şehirde adeta yas havası estirdi.

Kaza, şehrimizin tanınan simaları Muzaffer ve Nuran Şenoğlu çiftinin gelinleri, galerici Mert Şenoğlu’nun eşi Ayşin Şenoğlu’nun (33) kullandığı 37 BC 377 plakalı otonun kontrolden çıkıp 50 metre derinliğindeki yamaçtan uçması şeklinde meydana geldi.
Edinilen bilgiye göre, kazaya sürücü Ayşin Şenoğlu’nun aniden fenalaşıp direksiyona yığılması ve otonun kontrol dışı kalması yol açtı.
2 ve 5 yaşında iki erkek evlat annesi olan Ayşin Öğretmen kaza yerinde hayatını kaybetti. Yaralanan Şerife Ünal (34) ve Nazan Gündoğdu (36) ise 112 Acil Servis ekiplerince Kastamonu Devlet Hastanesine kaldırıldı.
Yaralılardan belkemiğinde iki kırık tespit edilen Nazan Gündoğdu ameliyata alındı.
ACI HABERİ TATİLDE ALDILAR
Gençlik ve Spor İl müdürlüğü emekli Şube Müdürü Muzaffer Şenoğlu ve eşi KATSO emekli Sekreteri Nuran Şenoğlu acı haberi tatil için bulundukları Silifke’de aldılar ve hemen yola çıktılar.
TOPRAĞA VERİLDİ

Ayşin öğretmen için bugün Hz.Pir Şeyh Şaban-ı Veli Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Çok sayıda seveni ve meslektaşlarının gözyaşları içerisinde Ayşin öğretmen Anıt Mezarlığı’ndaki aile kabristanına defnedildi.