"Kastamonu herşeyi hak ediyor"

Belediye Başkanı Tahsin Babaş, hentboldaki şampiyonluğun ardından yaptığı değerlendirmede, her alanda olduğu gibi sporda da ilerleme kat ettiklerini belirterek; “Kastamonu herşeyi hak ediyor” dedi.

Kastamonu’nun spora ne kadar önem verdiğini gösterdiklerini söyleyen Başkan Babaş, “Oyuncularımızı ve kulübümüzü kutluyorum. Yapılan her iş Kastamonu adına yapılıyor. Kastamonumuzun spora ne derece önem verdiği bariz bir şekilde görülmüştür. Sadece hentbol dalında değil sporun her dalında biz en iyi şekilde mücadelemizi sürdürüyoruz. Futbolda da ciddi manada da atak gösterdik. Kastamonu bunu hak ediyor. Tarihte Kastamonu’nun çok önemli yeri vardır. Candaroğulları, İsfendiyaroğlları, Çobanoğulları Beyliği ile Osmanlı’nın en büyük kalelerinden biriydi. Bunu tekrar gösteriyoruz. Her alanda ilerlemeye çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Alt yapının önemine dikkat çeken Başkan Babaş, “Biraz daha ilgi göstermemiz lazım. Gençlerin ilgi duyması lazım. Özellikle hentbolda genç takımlar kurduk, gençlerimiz sayesinde şampiyon olduk. Gençlerden aldığımız puanla şampiyon olundu. Onlara da çok teşekkür ediyorum. Alt yapı çok önemli. Gençlerimizi sosyal medyadan uzaklaşmaya, spor yapmaya devam ediyorum” dedi.