"Belediyespor zoru başardı"

Kastamonu Belediyespor’un şampiyonluk sevincine ortak olan AK Parti Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü de ulusal medyada hentbola artık gereken desteğin verilmesi gerektiğinden bahsetti.
Milletvekili Köylü, ulusal basının tutumuyla ilgili olarak, “Türkiye’de futbol ve basketbol dışındaki branşlara çok fazla ilgi yok. Maalesef hem televizyonlarda hem basında bunlarla ilgili hiçbir çıkmıyor. Hentbolda şampiyon olduğumuz, basında küçük bir kare içerisinde çıkar ama bu takımlar buraya nasıl geldi, gazetelerde yer almıyor. Futbolda 8’inci sırada bir takım oyuncusunun özel hayatıyla ilgili dahi bir sürü haberler çıkıyor. Bu da gerçekten basınımızın sporun kendisiyle doğrudan ilgilenmek yerine spordaki insanların bir takım varyasyonları ile daha çok ilgilendiğini gösteriyor. Ümit ediyoruz ki bundan sonra yerel gazeteler de olmak üzere, ulusal basının sporun kendisi ile ilgilenmesi gerekir diye düşünüyorum” dedi.
Kastamonu Belediyespor’un zor bir işi başardığını da söyleyen Hakkı Köylü, “Çok zoru başardık. Bu takım tüm rakiplerini yenerek buraya kadar geldi ve Genç Takım’ın katkısıyla şampiyon oldu. Genç takımı da kutluyorum. Ayrıca genç takımımız 2’nci Lig’de şampiyon olarak 1’inci Lig’e çıktı, tebrik ediyoruz” ifadelerini kullandı.
Sporda olan başarıların artarak devam edeceğini de belirten Köylü, “Kastamonuspor’da 1’inci Lig’e çıkmak için mücadele ediyor onu da kutluyoruz. Bu başarının arkasında kimler varsa; başta Belediye Başkanımız olmak üzere herkesi kutluyorum. İnşallah başarıları devam edecektir” dedi.