“Kastamonu sahipsiz değildir”

PFDK’nın GMG Kastamonuspor Başkanı Enes Ege Aygün’e yönelik aldığı son ceza kararları camiada büyük tepkiyi beraberinde getirdi. GMG Kastamonuspor Onursal Başkanı Cengiz Aygün, sürece ilişkin sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı.

Cengiz Aygün, açıklamasında şunları ifade etti:

“Değerli hemşehrilerim;

Çok net bir şekilde görülüyor ki, Misli.com 2.Lig Kırmızı Grup’ta güzel Kastamonu’muzu temsil eden GMG Kastamonuspor’umuz ve Kadınlar Hentbol Süper Ligi’ndeki başarılı temsilcimiz Kastamonu Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübümüz üzerinde oyunlar oynanmaktadır.

Her iki güzide temsilcimizin de önünü kesmek isteyen mihraklar sanırım bunda da başarılı oluyor. Türkiye Futbol Federasyonu ve Türkiye Hentbol Federasyonu’nu da bu şekilde etkisi ve kontrolü altına almaya çalışıyorlar.

Bugüne kadar sessiz kalmaya özen gösterdik. Bunda ki gerekçemiz, Kastamonulunun Vatanı ve Devletine olan tartışmasız büyük sadakatidir. Ancak görülüyor ki bu sessizliğimiz yanlış algılanmaktadır. Bizler yiğit insanlarız, vatan-millet denince her daim en ön safta yer alırız.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun aldığı kararları şiddetle kınıyoruz. Enes başkanımıza verilen son ceza ise bardağı taşıran son damla olmuştur. Konu sadece Enes başkanımıza yönelik ceza ile bitmiyor. Daha ligin ilk maçıyla beraber Kastamonu’muzun üzerine oynanan oyunlar devam ederken, geçen sezondan bu yana vuku bulan hakem hataları takımımızın çok puanını çalmıştır. En son Mamak Futbol Kulübü karşılaşması da bunun en bariz örneğidir.

Hentbol’da ise Bodrum’da oynanan Yalıkavakspor-Kastamonu Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü karşılaşması asla ve asla unutulmamalıdır. Bu karşılaşma büyük oranda şampiyonluğu doğrudan etkileyen bir karşılaşma olarak kayıtlara geçmiş, güzide temsilcimiz üzerinde büyük oyunlar oynanmıştır. Hentbol Kadınlar 1.Ligi’ndeki temsilcimiz Araç Belediyespor’un yanı sıra Voleybol’daki temsilcimiz Doğa Gençlik Spor Kulübü ve Basketbol’da gururumuz Kastamonu Yurdum Gençlik Spor Kulübü takımlarımız da zaman zaman hakem hatalarına maruz kalmakta, pandemi koşulları altındaki çileli bir sezonun emeği bir çırpıda çalınabilmektedir.

Konu ile ilgili olarak en kısa sürede yetkililerle görüşüp, ardından kamuoyuna geniş açıklamalar yapmak niyetindeyiz. Kastamonu asla sahipsiz değildir, 3 milyon Kastamonulunun hakkını kimseye yedirmeyeceğimizin bilinmesini isterim…”