Kastamonu TKDK ilk 6’da

2013 yılında desteklere başlayan Kastamonu TKDK, Türkiye’de en başarılı iller arasına girmeyi başardı.
“Kırsal Turizm Destekleri”nde en çok hibe veren 6 il arasında yer alan Kastamonu TKDK’nın İl Koordinatörü Eniz Gökçek, TKDK olarak Kastamonu’da altyapı eksikliği gördükleri turizm alanına özel bir önem verdiklerini belirtti, “ Bütün zorluklara rağmen 8 tesisi Kastamonu’ya kazandırdık. 3 tesisin de proje hazırlığı devam ediyor. Bunlar da biterse 11 tesis olacak” dedi.

2013 yılında desteklere başlayan Kastamonu TKDK, Türkiye’de en başarılı iller arasına girmeyi başardı.
Kastamonu TKDK, “Kırsal Turizm Destekleri”nde en çok hibe veren 6 il arasına girerek Türkiye Kırsal Turizm Sektör toplantısına temsilci olarak katıldı.
Kırsal Turizm ve TKDK Uygulamaları konulu toplantı, dün Nevşehir Perissia Otelde yapıldı. Toplantıya TKDK’nın faaliyet gösterdiği 42 il arasından davet edilen 6 il arasında Kastamonu TKDK da yer aldı.
Kastamonu TKDK İl Koordinatörü Eniz Gökçek, Kastamonu’dan seçilen iki proje ile birlikte katıldığı toplantıda yapılan çalışmalar hakkında sunum gerçekleştirildi.
İl Koordinatörü Eniz Gökçek, konuyla ilgili şu bilgileri verdi:
“Kastamonu da çok önemli bir turizm potansiyeli var. Ancak ne yazık ki şimdiye kadar bu potansiyel değerlendirilemedi. Bunun en önemli nedenlerinden biri de altyapı eksikliği. TKDK olarak Kastamonu da bu alana özel bir önem verdik. Bütün zorluklara rağmen 8 tesisi Kastamonu’ya kazandırdık. 3 tesisin de proje hazırlığı devam ediyor. Bunlar da biterse 11 tesis olacak. Bu vesile ile bu destekleri ilimize kazandırmamızda bu imkanları sağlayan hükümetimize, Sayın Bakanımıza, Sayın Başbakanımıza en derin saygılarımla teşekkür ederim. Bu yatırımları yaparak Kastamonu Turizmine önemli bir katkı sağlayan yatırımcılarımızı da tebrik ediyor ve bol kazançlar diliyorum. Bu projeler ile IPRAD 1 Programını bitirmiş oluyoruz. 1-2 ay sonra da IPARD 2 programımızı başlatacağız. Bu program kapsamında destek oranlarımızı yüzde 50’den yüzde 65’e çıkardık. KDV muafiyeti de devam ediyor. Böylece TKDK’ya proje hazırlamak çok daha cazip hale geldi. Bu imkanlar çok iyi değerlendirilmeli. Bu fırsatlar bir daha ele geçmeyebilir. Bu alanda proje yapmak isteyen herkesi tkdk’ya davet ediyoruz .”