“Kastamonu yanıltmadı”

AK Parti İl Başkanı Av. Halil Uluay, referandum sonucunu değerlendirirken, “Kastamonu genelinde evet oyunun artarak çıkacağını daha önceden de ifade etmiştik. Kastamonu yanıltmadı, tüm Türkiye yanıltmadı” dedi.

AK Parti İl Başkanı Av. Halil Uluay, İl Başkanlığında, ardından Cumhuriyet Meydanı’nda referandum sonucunu değerlendirirken, “Kastamonu genelinde evet oyunun artarak çıkacağını daha önceden de ifade etmiştik. Kastamonu yanıltmadı, tüm Türkiye yanıltmadı” dedi.
Uluay şunları söyledi:
“Milletimizin vermiş olduğu evet kararının tüm mazlumlara, İslam coğrafyasına, vatanımıza ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum. Bizim beklentilerimiz doğrultusunda evet oyunun çıkacağına ve milletimizin vereceği karara inanıyorduk ve güveniyorduk. Milletimiz bizi yanıltmadı. Kastamonu özelinde yanılmadık. Kastamonu genelinde evet oyunun artarak çıkacağını daha önceden de ifade etmiştik. Kastamonu yanıltmadı, tüm Türkiye yanıltmadı. Ülkemizin level atladığını düşünüyoruz. Ayağımızda prangalar olmadan, üzerimizde oyunların oynanmadığı günlere hep beraber ulaşacağız.
Bu süreçte evet ve hayıra çalışanlarla hep beraber bu ülkede yaşayacağız. Ben bu sistem uygulanmaya başladığında bizim kadar hayır çalışması yapanların da bu sistemi özümseyeceğini düşünüyorum. Daha önce de ifade etmiştim. İleride bu sistem değiştirilmeye kalındığında buna ilk önce bugün hayır diyenler karşı çıkacaktır. Ülkemizin önemli bir sistem değişikliğinden geçtiğini düşünüyoruz. Hep beraber güzel günlere ereceğiz. Koalisyon belasından ülkemiz artık kurtulmuştur. Koalisyon endişesi yaşamayacağız. Hükümetler enerjilerini ülkenin önünü açmaya harcayacaklardır.
Ne kadar fazla oy alırsak o kadar iyi olurdu. Yüzde 51’e yüzde 49 milyonlarca oy ile ifade edilir. Bu da yeni sistemin milletimiz tarafından özümsendiğini gösterir. Küçümsenecek bir rakam değildir.
Uluay, 16 Nisan’ın ileride bayram olarak kutlanacağını da söyledi.