Kastamonuluların kalbine girdiler

Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi (KEAH) Kalp Damar Cerrahi Ünitesi, Kastamonulular için kalp güvencesi oldu. Başarılı operasyonlara imza atmaya devam eden birim son olarak da 44 yaşındaki Daday İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Şirin’i başarılı bir operasyonla sağlığına kavuşturdu.

Şirin, “Kalp konusunda başka şehre gitmeyin!, ilimizde çok başarılı doktorumuz var” dedi.

Kastamonu Eğitim Araştırma Hastanesi (KEAH) Dr. Öğretim Üyesi Kalp ve Damar Cerrahi Dr. Burak Tamtekin, Nurcan Ayabakan Eski ve Gülsen Ersoy kalpte başarı öyküleri yazmaya devam ediyor. İl Sağlık Müdürlüğü, Kastamonu Üniversitesi (KÜ) Rektörlüğü ve Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Zafer Ergül’ün özverili çalışmalarıyla hastaneye kazandırılan kalp merkezinde yapılan başarılı operasyonlarla başka merkezlere gidilmeden hayatlar kurtuluyor.

 

Bu kez de Daday İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Şirin’in aort ameliyatının başarılı bir şekilde gerçekleştirildiğini ifade eden Dr. Tamtekin hastanın ameliyat öyküsünü şöyle aktardı:

“Ahmet Bey bize bazı şikayetlerle başvurdu. Zaten kendisi de daha önceki tetkiklerde teşhisin ne olduğunu bilerek geldi. Teşhis: Aort damarında genişleme, aort kapağında darlık ve doğuştan aort kapağı 3 yaprakçıklı olması gerekirken, 2 yaprakçıklı olmasına bağlı olarak darlık oluşmuş, oda aort damarını genişletmiş.

Ahmet beyin yaşının genç olması, aort cerrahisi yapacak olmamız ameliyatın riskini biraz yükseltiyordu. Bizde detaylı tetkikler yaptık. Ondan sonra gerçekten daha önceki teşhislerin aynı olduğunu görüp, ameliyat programını yaptık.” dedi.

Özetle; Dr. Tamtekin ameliyatın başarılı şekilde gerçekleştirildiğini, ameliyat sonrasındaki sürecin güzel geçtiğini, yoğun bakım ve servis tedavisinden sonra hastanın taburcu işleminin yapılacağını belirtti.

 

Taburcu olan Daday İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Şirin ise şunları söyledi:

“Öncelikle doktorlarıma çok teşekkür ederim. Doğru bilinen yanlışlar var. Bunu düzeltmek istiyorum özellikle. Yerinde Kastamonu da bu kadar profesyonel bir sağlık hizmeti sunulurken, bana bu teşhis konulduğunda sürekli Ankara, İstanbul ve Karabük önerildi. Çünkü eski alışkanlıklar var Kastamonu’da. Ama biz doktorlarımıza güvendik. Sağ olsunlar bugünde sağlıklı bir şekilde taburcu oluyorum. Kastamonu insanı burada bu hizmeti alabilirken herhangi bir sebepten dolayı farklı bir yere yönlendirilmesi zaman, emek ve ekonomi anlamında insanımızı yorar. Hiçte gerek yok. Çok profesyonel bir hizmet var. Beş altı günde yoğun bakım, servis derken taburcu oluyoruz. Bu anlamda hem ekibimize, ameliyat ekibimize, hem de doktorlarımıza çok teşekkür ediyoruz. İnsanlar önce bir Eğitim Araştırma Hastanesine yani Kastamonu’ya gelsinler. Zaten gerekli yönlendirmeler burada yapılıyor. Burayı denesinler, burada ikna olmazlar ise başka yerleri deneyebilirler. Çok şey kazanacaklarını düşünüyorum. Tekrardan çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Cengiz MUHZİROĞLU