Katılımcılar memnun

Maltepe Kastamonu Tanıtım Günlerinde yer alan katılımcılar ve ziyaretçiler, etkinliğin içeriğinden övgüyle bahsetti.

Kastamonulular Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen 13. Kastamonu Günlerindeki etkinlik alanın ve tanıtımın uluslararası fuar düzeyinde hazırlandığını vurgulayan katılımcılar oldukça memnun kaldıklarını ifade ettiler.

Dört gün boyunca kültürel ve sanatsal birçok etkinliğe ev sahipliği yapacak Kastamonu Tanıtım Günleri 22 Eylül’e kadar ziyaretçilerini ağırlayacak.

Kastamonu İl Kültür Turizm Müdürü Ziver Kaplan

Tek kelimeyle muhteşem bir organizasyon gördüm. Yıllardır uluslararası fuarlar dahil birçok etkinlikte yer almış ve katılımcı olmuş biri olarak itiraf etmeliyim ki, alana girişten, stant yerleşim planlarına, yürüyüş yollarından, açıklayıcı bilgilerin yer aldığı dolu dolu tanıtıma şahit oldum.  Kastamonu bunu hak ediyor. Tescilli kültür varlıkları bakımından oldukça zengin bir ilin tanıtımında bana göre çığır açılmıştır ve üst seviye yakalanmıştır, emeği geçenleri tebrik ediyorum.

 İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu

Tanıtım günlerimizde Kastamonu’yu konuşacağız, Kastamonu’yu hissedecek ve yaşayacağız. Genel Başkanımız Sayın Remzi Şen, Kastamonu’yu bütün maneviyatı, milli duyguları, bu topraklara bakış açısıyla ve gerçekten özel örnekleriyle bizlere ifade ettiler. Bunu derinden hissettirdi. Bu ülkenin her bir şehri, bu ülke için çok değerli ve önemli. Ekonomi, kalkınma, terörle mücadele, milli manevi değerler çerçevesinde buluşmak daha da önemlidir. 81 ilimizden biri olan Kastamonu’nun bu güzel gününde olmak tüm Türkiye’yi hissetmektir.

 Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü

Kastamonu ilimiz tarihi, kültürü, coğrafyası ve içerisinde barındırdığı değerleriyle tam bir Anadolu kenti olmasının yanı sıra kadını ve erkeğiyle kahramanlık destanını yazanda bir kenttir. İşte böyle bir kenti İstanbul’da tanıtma ve anlatma çabası takdire şayan. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Tüm hemşerilerimizi ve dostlarımızı Kastamonu Tanıtım Günlerine bekliyoruz.

 Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta

Her yıl daha özen gösterilen ve disipline edilmiş bir tanıtım günleri görmekteyiz.Bu yıl gerçekten çok özel ve profesyonel bir stant tasarımı gördük. Bu hem geçen etkinliklerden kazanılantecrübeninhem de katılımcıların bu işe verdiği önemin göstergesi. Paydaşlar olarak bizler ve ziyaretçiler de disipline olmuş bu etkinlikten daha fazla memnuniyet duyuyor, daha bilinçli ziyaret ederken, zamanı iyi kullanıyoruz, yöresel ürünleri seçme imkânı buluyoruz. Emek veren herkesi kutlamamız gerekir.

 Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç

Kastamonu çok ama çok özel bir memleket, geleceğimiz açısından bu ilin iyi tanıtılması, anlatılması lazım. Bu özel memlekete böylesi güzel tanıtımlar yakışır, panayırlar değil.  Herkesin gezip görmesi gereken bir coğrafya olduğunu da belirtmek isterim.

 Taşköprü Belediye Başkanı Abdullah Çatal

Her yıl geleneksel hale gelen buluşmalar vesilesiyle sesimin ulaştığı hemşerilerime diyorum ki; memleketlerine geri dönecek düşünce yapısında olsunlar.  İçerisinde barındırdığımız değerler bakımından her alanda zengin bir potansiyele sahibiz.   Artık bu göç furyasını terse çevirmeli. Bu birliktelikleri nüfusumuza ve ekonomimize yansıyacak şekilde avantaja çevirme vaktidir. Emeği geçenleri kutluyorum.

 Mimar Vedat Tek kültür ve Sanat Merkezi Müdürü İlknur Aynan

Buyıl organize edilen etkinlik tam anlamıyla bir uluslararası fuar niteliğine dönüşmüş. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı ya da İzmir Travel’den farkı olmayacak bir stant kurulumu ve sergisi hazırlanmış.Bizim hak ettiğimiz tanıtım bu olsa gerek, emeği geçenlere teşekkür ediyorum.

 Çatalzeytin Belediye Başkanı Ahmet Demir

Batı Karadeniz ilçeleri arasında çok özel bir yere sahip Çatalzeytin’in belediye başkanı olarak, burada olmaktan son derece mutluyum. Maltepe’yi bu yıl tanıtıma katkı sağlayacak şekilde buldum. Daha önce misafir olarak katıldığım ve gözlemlediğimizden çok öte bir adım atılmış, katılımcıların memnuniyetine, ziyaretçilerinde memnuniyetini eklendiğimizde işte olay budur diyebileceğiz.