Köy muhtarlarının 3 ortak sıkıntısı: Yol, telefon ve internet

Mahalle ve Köy Muhtarlarının katılımı ile Rıfat Ilgaz Kültür Merkezi Toplantı Salonu’nda Merkez İlçe Muhtar Toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıya Vali Yardımcısı Vedat Yılmaz, Muhtarlar Derneği Başkanları ile muhtarlar katıldı.

Düzenlenen toplantıda muhtarlar köylerindeki sıkıntıları dile getirirken, 3 köy muhtarı köylerinde yaşadıkları telefon ve internet çekmeme sıkıntısını dile getirdi.

Vedat Yılmaz’ın başkanlığında gerçekleştirilen Merkez Muhtarlar Toplantısı’nda muhtarlar yaşadıkları sıkıntıların çözümü için devletten destek beklediklerini ifade ettiler.

İl Genel Meclisi AK Parti Grup Başkanı aynı zamanda Kastamonu Ziraat Odası Başkanı Mehmet Butur, genel sorunlardan bahsederek şöyle konuştu; “İl Genel Meclisi olarak sorunları kurum amirlerine iletiyoruz. Elimizde satıh kaplama asfaltlarımız var. Sıfırdan satıh kaplama asfalt yapamıyoruz. İçişleri Bakanlığı’ndan gelen yazıyla ilgili sıfırdan yapamıyoruz. Ama ikinci katları yapabiliyoruz. Yol müdürlüğümüz mutlaka ikinci yol asfaltı yapmalı. Bununla ilgili bir çalışma yapıldığını duydum. Çok önemli bir çalışma. Buranın maliyeti 100 civarında. BSK’nın maliyetine yaklaştı, bayağı yüksek. Satıh kaplama asfaltlarımızı tutmamız lazım. Kastamonu coğrafyası çok dağınık bir coğrafya. 19 ilçemiz var. 2 yama ekibi yetmiyor. Merkezde bir yama ekibi olursa çok çok iyi olur. Geçtiğimiz sene bir sel afeti yaşadık. Orası da bizim ve çok önemli. Seyyar kompresörlerimiz çok fazla çalışamadı. Yollarımızın yüzde 30 civarında asfalt, diğer yüzde 70’i kumlu yol. Bunlar da bir bakım istiyor. Çünkü çok ağır geçti. Bunlara çözüm olursa çok iyi olur diye düşünüyorum.”

Toplantıda söz alan Gödel Köyü Muhtarı Satı Harmandaoğlu ve İnceboğaz muhtarı Mehmet Yenikomşuoğlu da köylerde mobil telefonların çekmeme ve internet bağlantısı sorunlarını dile getirdiler, çok mağdur olduklarını vurguladılar.

Vali Yardımcısı Vedat Yılmaz, gelen talepleri ve şikâyetleri dikkate aldıklarını dile getirerek, konuyu ilgili birimlere ileteceklerini dile getirdi.

CM