KÜ – Medipol işbirliği

Kastamonu Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi ile İstanbul Medipol Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi arasında işbirliği için ilk adım atıldı.

Kastamonu Üniversitesi Rektör Yardımcısı, Kastamonu Teknokent A.Ş. ve Kastamonu Üniversitesi TTO A.Ş. Genel Müdürü Prof. Dr. Kasım Yenigün, Proje Destek Ofisi Koordinatörü Öğr. Gör. Ahmet Tabanlıoğlu, Akademi Koordinatörü Öğr Gör. Zuhal Arife Küçük, Medipol UNV-TTO Genel Müdürü Dr. Öğr. Üyesi İlker Köse ve Medipol UNV-TTO uzmanlarının katıldığı toplantıda izlenecek yol haritası ve iş planı görüşüldü.

Toplantıda, girişimcilere 200 Bin TL girişim sermayesi sağlayan TÜBİTAK Bireysel Genç Girişim (BİGG) Programı kapsamında tarafların yapacağı iş birliği süreçleri değerlendirildi. Bu program kapsamında özellikle lisans-yüksek lisans-doktora düzeyindeki öğrencilere ve akademisyenlere yönelik izlenecek girişim ve geliştirme faaliyetleri ele alındı.

Toplantının devamında, Kastamonu Üniversitesi akademisyen ve öğrencilerin iş fikirlerini TÜBİTAK’a sunma şartını sağlamak için iş fikrini olgunlaştırma ve iş planlarını oluşturma süreçlerinde destek vermeye dair birliktelik sağlanması hususunda görüş birliğine varıldı. Toplantının sonunda ileriki bir tarihte düzenlenecek olan görüşmenin planlaması yapıldı.